K

Kayseri'de kar tatilinin geç duyurulmasına tepki

Kayseri'de kar tatilinin geç duyurulmasına tepki
Kayseri ve ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bütün kademelerde okullara 1 gün ara verildi. Kar tatili duyurusunun sabah 05:30 sıralarında yapılması, vatandaşların tepkisine neden oldu.

Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı Kayseri'de de yoğun bir şekilde sürüyor. Dün akşam saatlerinde ilçe kaymakamlıklarından yapılan açıklamalarda; Pınarbaşı, Yeşilhisar ve Tomarza'da eğitime ara verilmişti. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da bu sabah saat 05:28'de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kayseri'deki tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Kamuda çalışan hamile, engelli ve gazilerin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Vali Günaydın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "İlimiz merkez ve bütün ilçelerimizde yoğun kar yağışı nedeniyle 11.03.2022 tarihinde eğitim öğretimin her kademesine(rehabilitasyon merkezleri dahil ) ara verilmiştir. Hamile,engelli ve Gazi personelimiz idari izinli sayılacaktır."

Bu arada Kayseri Üniversitesi'nde de (KAYÜ) kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı.

GECİKMELİ TATİL AÇIKLAMASINA TEPKİ

Vali Şehmus Günaydın'ın sabah 05:28'de kar tatilini duyurması vatandaşların tepkisine neden oldu. Günaydın'ın paylaşımı altına yorum yazan sosyal medya kullanıcıları, meteoroloji tahminleri doğrultusunda tatili açıklamasının daha erken yapılabileceğine vurgu yaptılar. Bazı kullanıcılar da espirili eleştirilerde bulunarak, "Adam (Vali Şehmus Günaydın) resmen soyadı gibi, son dakikaları sabah açıklıyor. Günaydın." paylaşımında bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K