K

Kayseri'de FETÖ operasyonu: 20 gözaltı kararı

Kayseri'de FETÖ operasyonu: 20 gözaltı kararı
Kayseri'de yürütülen FETÖ/PDY soruşturma kapsamında mahrem imamlar tarafından kontörlü ve sabit hatlardan arandıkları belirlenen ve örgüt içerisinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen muvazzaf ve ihraç edilmiş 20 askeri personelin yakalanması için operasyon düzenlendi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında mahrem imamlar tarafından kontörlü ve sabit hatlardan düzenli şekilde arandıkları ve örgüt içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen askerlere yönelik çalışma başlatıldı.  

Aralarında muvazzaf ve ihraç edilmiş askeri personelden oluşan toplam 20 şüpheli hakkında savcılık gözaltı kararı verdi. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bu sabah belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

15 şüpheli, bulundukları yerde gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramada bulunan dijital materyallere incelenmek üzere el konuldu. Yakalanan 15 şüpheli sağlık kontrolü sonrası emniyete götürüldü. Adreslerinde bulunamayan 5 şüphelinin ise yakalanması için çalışma sürüyor. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K