K

Kayseri'de dert dinleyen Ahmet Davutoğlu'na 'ihanet' suçlaması

Kayseri'de dert dinleyen Ahmet Davutoğlu'na 'ihanet' suçlaması
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Kayseri'de esnaf ziyaretinde bulundu. Bazı esnaflar ekonomik sıkıntılarını dile getirirken bir vatandaş da Davutoğlu'nu Erdoğan'a ihanet etmekle suçladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve kurmaylarıyla birlikte Kayseri'ye geldi. Kapalı Çarşı'da esnaf ziyaretinde bulunan Davutoğlu, vatandaşların sorunlarını dinledi. Ahmet Davutoğlu'na, Gelecek Partisi İl Başkanı Zülküf Arslan, il ve ilçe Teşkilatı mensupları da eşlik etti.

Esnaf ve vatandaşlarla sohbetini değerlendiren Davutoğlu, Kayseri insanının zor şartlar altında bile mücadele ettiğini belirterek "Erciyes'in eteklerinde Selçuklu'nun kalbi, benim asli memleketim olan Kayseri'ye bir kez daha gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Kayseri zirvelerin şehridir ve bütün dünyada ticaret yapmasını sağlayacak kadar gelişmiş bir yerdir. Kayseri gözümüzün nuru, gönlümüzün sururu ve ülkemizin ufkudur. Ekim ayında Türk siyasetinde yeni bir dönem başlıyor ve sizlerin de gördüğü gibi emekliler feryat ediyor nasıl geçineceğiz diyerek. Çiftçimiz mazot ücretlerine gelen zamlardan, esnaflar işsizlikten feryat ediyor. Kayseri'de böyle bir feryat varsa Türkiye'nin her yerinde çok daha büyük feryatlar var demektir. Çünkü Kayserililer kolay şikayet etmeyen, ekmeğini taştan çıkaran ve en zor şartlarda bile ayakta kalabilen yiğit insanlardır. Ülkemizin bu şartlara gelmesine sebep olan en önemli eksiklik ekonomi yönetimindeki büyük hatalar, cehalet, merkez bankasının 3 yılda 4 kez değiştiren bir anlayış, enflasyonu, kuru, döviz arasındaki dengeyi bozup üçünü bir anda yükselten bir anlayış, bir cehaletle karşı karşıyayız" dedi.                                                                                                           

"BİZ SİYASETE LÜKS, ŞATAFAT İÇİN GİRMEDİK"

Siyaset yapmalarındaki amaçları hakkında konuşan Davutoğlu, "5 yıl önceki ülkeyi bıraktığımız şekle bakıldığında doların 2.80 TL'den, 9 TL'ye enflasyonun 3.2'den yüzde 44'e, üretici enflasyonu, tüketici enflasyonu 5.5'tan 19.58'e çıktığı bir tabloyla karşı karşıyayız. Her geçen gün milletin umudunu kıran lüks, şatafat israftır. Biz siyasete lüks ve şatafat için girmedik. Biz siyasete, Hz. Ömer adaleti için, yolsuzluklarla, yasaklarla, yoksullukla mücadele için girdik. Ancak bugün maalesef yoksulluk diz boyu, yolsuzluk her yerde, yasaklarsa insanların konuşmasını bile engelleyecek düzeyde. İşte bunun için yola çıktık. Ülkeye yeniden bereketi getirecek bir siyasi yolculuğa çıktık." diye konuştu. 

DAVUTOĞLU'NA 'İHANET' SUÇLAMASI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, esnaf ve vatandaş ziyareti sırasında emekli bir öğretmenin tepkisiyle karşılaştı. Davutoğlu'nu karşısında gören vatandaş, "Biz seni sevmiştik. Ta ki yol arkadaşına ihanet edene kadar” diye tepki gösterdi. Bu konuşmalar üzerine Davutoğlu vatandaşa, “Onlar bana ihanet etti. Ben o sözü tuttum, onlar tutmadı. Onlar damatlarını, yakınlarını zengin ettiler” cevabını verdi.

Bu sırada Davutoğlu’nun yanında bulunan bir kişi, iddiaya göre emekli öğretmenin parmağını sıktı. Vatandaş da “Ne parmağımı sıkıyorsun utanmaz herif. Ben vatandaşım. Parmağımı kırdı” diyerek tepki gösterdi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K