K

Kayseri'de 'balık adam' sayısı artı

Kayseri'de 'balık adam' sayısı artı
Kayseri'de özellikle boğulma vakalarında ihtiyaç duyulan 'dalgıç' ya da 'balık adam' ihtiyacı resmi ve sivil arama kurtarma kurumları tarafından karşılanıyor. Son zamanlarda sivil toplum kuruluşlarının da bu yönde üyelerine kurs aldırmasıyla Kayseri'de 'balık adam' sayısı arttı.

Kayseri'de özellikle boğulma vakalarında ihtiyaç duyulan balık adam ihtiyacı, resmi arama kurtarma ekipleri ya da sivil toplum kuruluşlarından karşılanıyor. Deniz olmadığı için Kayseri'de bu alanda önemli bir eksik bulunuyordu. Ancak son günlerde sivil arama kurtarma kuruluşlarının da bu alana yönelmesiyle eksik büyük ölçüde giderilmeye çalışılıyor.

Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği de, üyeleri arasında 'balık adam' sayısını arttırmak için harekete geçti. 5 kişilik ekip Antalya'da eğitim alarak 'balık adam' brovesi takmaya hak kazandı.

Kayseri İHH'dan yapılan açıklamada, “İHH Arama Kurtarma Kayseri ekibimiz Antalya'da dalış eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. 5 kişilik ekibimizle katıldığımız eğitimde 1 arkadaşımız 3 yıldız, 3 arkadaşımız da 1 yıldızla eğitimlerini tamamlayıp brovelerini almaya hak kazanmışlardır. Kayseri ekimizde 8 arkadaşımız 1 yıldız ,1 arkadaşımız 2 yıldız,3 arkadaşımız da 3 yıldızla eğitimlerini tamamlayıp balık adam olmuşlardır” ifadeleri kullanıldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K