K

Kayseri Vekilinden Yunan Vekile: Terbiyesizliğin son noktası

Kayseri Vekilinden Yunan Vekile: Terbiyesizliğin son noktası
Önceki dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız "Kudüs mukaddestir sessiz kalamayız" dedi. Türk Bayrağı'nı yırtan Yunan milletvekili hakkında da konuşan Yıldız, "Terbiyesizliğin son noktası" ifadelerini kullandı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, partisinin il başkanlığında açıklama yaptı. Gündemdeki Filistin konusunu değerlendiren Yıldız ABD'nin '100 yılın barış planı' diyerek duyurduğu planı eleştirdi.

Bunun uzun dönem önce yapılan bir plan olduğunu belirten Yıldız, "Çok önceki yıllardan farklı zihinler tarafından bunların kurgulandığını ve yönetildiğini biliyoruz. Özellikle sözde barış planı ile beraber Filistin’in tamamen yok edilmesi bırakın hak iddiasını tamamen yok edilmesine matuf 1948-1949 yıllarından başlayan bu planın son evrelerine gelmiş bulunuyorlar. Bu planın kabul edilme ihtimali kesinlikle ve kesinlikle yoktur. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Bu plan kuzuyu kurda teslim etmek anlamına gelmektedir." dedi. 

'Mekke ve Medine'yle ilgili kurguları da dikkate almalılar'

ABD'nin sözde barış planının destekleyenlerin hem tarih önünde hem de Allah indinde bunun hesabını vereceğini belirten Yıldız, "Filistin halkının hakları hiçbir şekilde askıya alınamaz. O yüzden başta Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkenin idaresine ve bölgeye konan güçlü idaresi ile beraber hamt olsun bununla alakalı gelişmeleri hep beraber takip edeceğiz. Bu olay Kudüs’ün gasbıdır. Buna tepki koymayan Müslümanların Medine ve Mekke ile alakalı muhtemel kurguları da dikkate alması gerekir. Hem insan hem de İslami olarak böylesine bir gaspa karşı olarak sessiz kalmak ne inançlarımıza ne şu anda bulunduğumuz değerlerle hiçbir şekilde örtüşmemektedir" diye konuştu. 

Türk bayrağı yırtan Yunan vekil için 'terbiyesiz' açıklaması

Milletvekili Yıldız, Avrupa Parlamentosundaki bayrak krizi ile ilgili de "Terbiyesizliğin son noktası" ifadesini kullandı. Yıldız, "Yunan bağımsız bir milletvekili yaptığı ırkçı ve saldırgan bir tutumla yaptığı işi kabul edemeyiz. Gerekli tepkiler uluslararası nezdinde ve Dışişleri Bakanlığımız tarafından da yapılmıştır. Bunlar hadsiz ve terbiyesizdir" ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×