K

Kayseri vaka artışında zirvede.!

Kayseri vaka artışında zirvede.!
Kayseri, koronavirüs vaka artışı en iller arasında geçen hafta 4'üncü sırada iken, bu hafta birinciliğe çıktı. Vaka Yoğunluğu En Çok Artan İl Kayseri oldu.

Sağlık Bakanlığınca yayımlanan tabloya göre 28 Ağustos-3 Eylül haftasında illerin risk haritaları açıklandı. Ayrıca vaka sayıları en yüksek iller de açıklandı.

Kayseri, koronavirüs yayılım hızı en yüksek 10 il arasından ilk sıraya yerleşti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "28 Ağustos-3 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLİMİZ: Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli, Bartın! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli."     

Aşı risk haritasında mavi kategoride (düşük riskli) bulunan Kayseri'de vaka artış hızının düşürülmesi için yoğun çaba harcanıyor. Ancak, maske, mesafe, temizlik kurallarına yeterince uyulmaması, toplu ulaşım araçlarının kalabalık olması, vaka sayısının artmasında rol oynuyor. İl bazında ek tedbirlerin alınması beklentisi doğdu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K