K

Kayseri Tabip Odası'ndan, birliğin kongre kararına rest

Kayseri Tabip Odası'ndan, birliğin kongre kararına rest
Son günlerde tartışmaların odağında yer alan Türkiye Tabipler Birliği'nin almış olduğu kongre kararına, Kayseri Tabip Odası katılmama kararı aldı. Odadan yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında kongre yapılmasının çok yanlış olduğu vurgulandı.

Türkiye Tabipler Birliği kapatılacak mı, yok sa faaliyetlerine devam mı edecek? MHP Genel Başkanı'nın "Kapatılsın" açıklamasının ardından tartışmaların odak noktasına oturan birlik, büyük katılımlı kongre kararı aldı. Ankara'da yapılması planlanan kongre öncesi bazı odalar bu dönemde böyle bir kongrenin yapılmasının doğru olmadığı yönünde görüşler ortaya çıkmaya başladı.

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu ve Büyük Kongre Delegeleri tarafından konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Birliğin, kongre kararı zamanlamasının yanlış olduğunun savunulduğu açıklamada, bu kongreye katılmayacaklarını duyurdular.

Açıklamada; "26-27 Eylül 2020 tarihinde Ankara’da büyük kongrenin toplanacağını ilan etmiştir. Halen Ankara’da Covid-19 salgının çok ciddi düzeyde olduğu ve kongreye katılacak hekimlerin arasında Covid-19 hastalığı açısından risk grubunda olanların da olduğu göz önüne alınarak, yüzlerce hekimin Ankara’da bir araya getirilmesinin yanlış olduğu mevcut Türk Tabipleri Birliği yönetimine iletilmiştir. Buna karşın, TTB yönetimi birçok konuda olduğu gibi bu konuda da meslektaşlarımızın ve Tabip Odalarımızın itirazlarına kulak tıkamıştır” ifadesine yer verildi.

'Kongreye katılmıyoruz' açıklaması

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu ve Büyük Kongre Delegeleri tarafından yapılan açıklamada birliği siyasi tartışmaların içine çekenlerle mücadeleneni devam edeceği vurgulandı. Açıklama şu ifadelerle son buldu; "Kongre kararını protesto ederek, kongreye katılmayacağımızı ilan ediyoruz. Öncelikli görevi hekim haklarını savunmak olduğu halde, kendi ideolojik amaçlarını önceleyen bir anlayışla meslek odalarımızı yönetmekte olan ve bu nedenle hekimlerin köklü bir meslek kuruluşu olan Türk Tabipleri Birliği’ni siyasi tartışmaların içine çekenlere karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

GÖNDER

    Kayseri Tabip Odası'ndan, birliğin kongre kararına rest yorumlar

  • Ozlem
    Dogru bir karar tebrikler,iyiki varsınız.
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K