Kayseri Suriyeli karşıtlığı: Kamyonetli gence gözaltı

Kayseri Suriyeli karşıtlığı: Kamyonetli gence gözaltı
Kayseri'de Suriye uyruklu I.A.'nın, akrabası olan 7 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiası sonrası çıkan olaylara vatandaşları kamyonetle taşıyan şüpheli gözaltına alındı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, bazı basın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında "Provokatörler kamyonla adam taşıdılar" paylaşımındaki araçla ilgili çalışma başlatıldığı bildirildi. 

KAMYONETLİ GENCİN SİCİLİ KABARIK

Bu kapsamda vatandaşları mahalleler arası taşıyan şüpheli belirlenerek gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü, söz konusu kişinin suç kayıtlarını paylaştı. Açıklamada, "Şahısları mahalleler arası taşıma yapan Z.Y. (19) ve aracı tespit edilmiş, ekiplerimizce yakalanarak gözaltına alınmıştır. Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, kasten yaralama, tehdit, hakaret ve reşit olmayanla cinsel ilişki suçlarından kaydı bulunan şahıs hakkında gerekli adli işlemler devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

OLAY

Bu arada çocuğa cinsel saldırıda bulunan I.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, mağdur çocuk, anne ve kardeşler devlet korumasına alındı. Suriyelilerin yoğunta yaşadığı Danişmentgazi, Eskişehirbağları ve Sahabiye mahalleleri başta olmak üzere birçok yerde çıkan olaylarda, Suriyelilere ait ev, iş yeri ve araçlara zarar verildi. Polis, 167 saldırganı gözaltına aldı. Olaylar ülke genelinde bazı illere de sıçradı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×