K

Kayseri OSB Genel Kurulu'na korona ertelemesi

Kayseri OSB Genel Kurulu'na korona ertelemesi
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 2020 Mali Genel Kurulu, koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelendi. Yapılan açıklamada, kongrenin yapılması halinde OSB çalışanları ve katılımcıların sağlığının riske gireceği vurgulandı.

Çin'den tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) salgını, sağlık başta olmak üzere ekonomi ve sosyal hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Salgının seyrinin yükselme eğiliminde olması nedeniyle hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması gibi çok ciddi yaptırımlar geri döndü. Koronavirüs tehdidi, genel kurulları da vurdu.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılması planlanan mali genel kurulun, salgın nedeniyle ertelendiği açıklandı. Kayseri OSB tarafından yapılan açıklamada,Kayseri ve yurt genelinde vaka sayılarının arttığına dikkat çekilerek kongrenin yapılması halinde OSM çalışanları ve katılımcıların sağlığının riske gireceği vurgulandı. 

Konuyla ilgili şu açıklama yapıldı; “T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Müdürlüğü’nün Bölge Müdürlüğümüze ulaşmış olan yazısında, ‘Korona virüs salgını ile ilgili olarak sayın cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamalar, İçişleri Bakanlığı Genelgeleri ve salgının ülkemizde olduğu gibi Kayseri ilinde de artış göstermesi, İçişleri Bakanlığının 18.11.2020 tarihli ve 19161 Sayılı Genelgesi ile de sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi gibi hususlar dikkate alındığında, Bakanlığımız kayıtlarının incelenmesi ile önceki yıllarda yapılan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurul toplantılarına katılımın fazla olduğu da göz önüne alındığında bu şartlar altında Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurul toplantısının yapılmasının çalışanları ile katılımcılarının sağlıklarını riske sokacağı gerekçesi ile Kayseri Organize Sanayi Bölgesi genel kurul toplantısının 2021 yılı Genel Kurulu ile birlikte yapılması uygun bulunmuştur." 

Açıklamada ayrıca Kayseri OSB 2020 Yılı Mali Genel Kurulunun, 2021 Yılı Mali Genel Kurulu ile birlikte yapılmasına karar verildiği de duyuruldu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K