K

Kayseri, Niğde, Kahramanmaraş, Kırıkkale ve Gaziantep'e şehit ateşi

Kayseri, Niğde, Kahramanmaraş, Kırıkkale ve Gaziantep'e şehit ateşi
Suriye’den yine acı haber geldi. Geçen hafta 7'si asker 1'i sivil 8 kişinin şehit düştüğü bölgede bugün de 5 askerimiz şehit olurken 5 askerimiz de yaralandı. Hain saldırıya misliyle cevap verilirken şehit askerlerimizin de isimleri belli oldu.

İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, Suriye rejim güçleri tarafından topçu atışı ile saldırı gerçekleştirildi.

Hain saldırıda 5 asker şehit olurken, 5 asker de yaralandı. Saldırıda şehit düşen askerlerin ailelerine acı haber görevliler tarafından ulaştırıldı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan'ın Kırıkkale, Uzman Onbaşı Enes Alper'in Niğde, Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak’ın Kahramanmaraş, Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz’ün Gaziantep ve Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak’ın Kayseri nüfüsuna kayıtlı olduğu açıklandı. 

Kayseri'ye de şehit ateşi düştü

İdlib’in kuzeyinde Suriye rejiminin topçu atışı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak’ın Kayseri’deki ailesine acı haber verildi. Acı haberi alan şehidin yakınları, Melikgazi ilçesine bağlı Osmanlı Mahallesi’nde bulunan babaevine akın etti. Şehidin babaevinin önünde bir ambulansta hazır bekletiliyor. 

Vali Günaydın'dan taziye mesajı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı. Günaydın paylaşımında "İdlip’te rejim güçlerinin hain saldırısında şehadet mertebesine ulaşan hemşehrimiz kahramanımız P.Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak ve silah arkadaşları 4 kahraman evladımıza Cenab-I Allah’tan rahmet,yaralılarımıza acil şifalar,ailelerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K