K

Kayseri merkezli büyük FETÖ operasyonu

Kayseri merkezli büyük FETÖ operasyonu
Kayseri merkezli 15 ilde büyük FETÖ operasyonu... Haklarında arama kararı bulunan ve aralarında kadınların da olduğu 41 kişinin yakalanması için belirlenen adreslere baskınlar yapıldı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğünce, FETÖ terör örgütü üyeliği soruşturmalarında firar durumda olup haklarında yakalama kararı bulunan şahısların yerlerinin tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışma başlatıldı.

Kayseri merkezli olmak üzere, Mersin, Kahramanmaraş, Trabzon, Batman, Niğde, Nevşehir, Kocaeli, Konya, Sivas, Aksaray, Hakkari, İstanbul, Ankara ve Karaman olmak üzere toplam 15 ilde yürütülen soruşturmalar kapsamında aranan ve haklarında yakalama kararı bulunan Toplam 41 şahsın Kayseri 'de ikamet ettikleri, aranan bu şahısların 6 sının karı koca oldukları, şahısların KHK kapsamında ihraç olmuş, asker, polis, öğretmen, sağlıkçı, gelir uzmanı, mühendis ve özel sektör çalışanı oldukları tespit edildi.

Ayrıca, şahısların ikamet ettikleri evlerin örgüt evi oldukları çünkü, örgütten gelen talimat doğrultusunda, deşifre olmamak ve yerlerini belli etmemek adına evleri kendi adlarına kiralamadıkları, elektrik, doğalgaz, su gibi abonelikleri kendi adlarına yapmadıkları, binada mümkün olduğu kadar isimlerini gizledikleri, ikametlerinden çıkışlarında ve girişlerinde tedbirli davrandıkları belirtildi. 

Haklarında arama kararı bulunan ve aralarından kadınların da olduğu 41 şüphelinin yakalanması için sabahın erken saatlerinde polis ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Şu ana kadar 33 kişi gözaltına alınırken 8 kişiyi ise yakalama çalışmaları sürüyor. 

Operasyonda gözaltına alınan şahıslar, geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

GÖNDER

    Kayseri merkezli büyük FETÖ operasyonu yorumlar

  • Mehmet Yeşil
    Desenize yine pensilvanyada adam eksildi
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K