K

Kayseri merkezli 8 ilde suç örgütü operasyon

Kayseri merkezli 8 ilde suç örgütü operasyon
Kayseri merkezli 8 ilde suç örgütü operasyonu düzenlendi. Vatandaşları dolandırarak haksız kazanç sağladıkları belirlenen organize suç örgütüne yönelik operasyonda 4 şüpheli gözaltına alınırken, firari 6 zanlı ise aranıyor.

2018-2020 yılları arasında Kayseri, Adana, Antalya, Osmaniye, Mersin, Konya, Niğde ve Kahramanmaraş illerinde hayvancılıkla uğraşan 100’e yakın vatandaşı dolandırarak haksız kazanç sağladığı tespit edilen organize suç örgütüne yönelik İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince operasyon yapıldı.

Eş zamanlı olarak 8 ilde gerçekleştirilen operasyonda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu; M.B., C.Y., A.Y. ve E.Y. yakalandı. Soruşturma kapsamında areslerinde bulunamayan 6 firari şüphelinin de yakalanması için çalışmalar sürüyor. 

Gözaltına alınan şüphelilerden M.B., C.Y. ve E.Y. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. A.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Kayseri İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik yürütülen faaliyetlerin, halkın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız devam edeceği vurgulandı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K