K

Kayseri Kalesi ve yeşil sahadan cuma namazı fotoları

Kayseri Kalesi ve yeşil sahadan cuma namazı fotoları
Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerin ardından geçilen yeni normalleşme sürecinde ikinci cuma namazı da açık alanlarda eda edildi. Kayseri Kalesi ve Paraşüt İndirme Sahası'nda kılınan cuma namazı sırasında güzel görüntüler oluştu.

Covid-19 salgının yayılmasının önüne geçilmesi için bir süredir camilerde toplu namaz kılınmıyordu. Alınan önlemlerin ardından gelinen süreçte ilk cuma namazı geçen hafta kılınmıştı.

Bu hafta da, aynı kurallara uyularak ikinci toplu cuma namazı kılındı. Namaz kılınacak alanlar, önceden duyuruldu. Genellikle açık alanlara izin verildi.                

Kayseri merkezde bulunan Kayseri Kalesi'nin iç avlusunda binlerce kişi cuma namazı için bir araya geldi. Vatandaşlar sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak saf tuttu. Her bir kişinin arasında en az 1 metre mesafe korundu. Namaza izin verilen camiler ile avluları da cemaatle doldu. 

Kale ve sahadan namaz manzarası

Normalleşme adımları kapsamında toplu olarak kılınan cuma namazına ilgi oldukça yoğundu. Ali Dağı Paraşüt İndirme Sahası'nda da vatandaşlar aynı kurallara uyarak Allah'ın huzuruna durdu. Hem Kayeri Kalesi, hem Paraşüt İndirme Sahası'nda güzel görüntüler oluştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K