K

Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı

Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı
Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, iki gün boyunca lisenin konser salonunda sergilendi. Fuarın bu haliyle benzerinin yapılmadığı iddia edildi.

Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan fuarın açılışına, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü ve Melikgazi İlçe Milli Eğitimi Müdürü katıldı.

TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın Proje Yürütücüsü Dilek Buldu ise yapmış olduğu konuşmasında, “Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi olarak hem sanatsal hem de bilimsel çalışmalarımız devam etmektedir. Öğrenciler hem kendi alanlarında hem de kültür dersleri alanında proje sentezleyerek, bir kez daha bilim ve sanatın ayrılmaz bir bütün olduğunu bizlere gösterdiler” ifadelerini kullandı.                                                       

'ÖRNEK OLACAĞI AŞİKAR'

Güzel Sanatlar Lisesi okul müdürü Kenan Erdoğan da, “Proje yazımından sergilenmesine kadar öğrencilerle bilfiil ilgilenen yürütücü, öğrencilerin var olan potansiyelini bilimle sentezlemeyi başarmıştır. Bu serginin benzeri olmadığı göz önüne alındığında diğer güzel sanatlar liselerine örnek olacağı aşikârdır.” şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K