K

Kayseri 4 kez sallandı: Başkan, 'ihbar hattı' hatırlatması yaptı

Kayseri 4 kez sallandı: Başkan, 'ihbar hattı' hatırlatması yaptı
Kayseri'de sabah saatlerinde art arda sallandı. Kandilli Rasathanesi kayıtlarına göre yarım saat içinde en büyüğü 3.9 olan 4 ayrı deprem meydana geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ihbar hattı hatırlatması yaparak olumsuzlukların bildirilmesini istedi.

AFAD'dan alınan bilgilere göre saat 10.32'de merkez üssü Kocasinan ilçesi olan 3,8 büyüklüğünde depremin ardından 7 dakika sonra 10:39'da bu kez 3,9 şiddetinde ikinci bir deprem yaşandı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre saat 10:45'te merkez üssü yine Kocasinan olan 3,0 ve saat 10:57'de de 1,3 büyüklüğünde  depremler daha meydana geldi.

İlk belirlemelere göre 4 depremde de can ve mal kaybı yaşanmadı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ana kadar herhangi olumsuz bir ihbarın bulunmadığını duyurdu.

Büyükkılıç ayrıca, ihbar telefon hattı hatırlatması yaparak "Şu an için ekiplerimize ulaşan olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Bütün birimlerimiz teyakkuz halindedir. 153 çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz." ifadelerine yer verdi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K