KAYMEK, toplam 132 farklı branşta yaz kursları açacak

KAYMEK, toplam 132 farklı branşta yaz kursları açacak
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri Büyükşehir iştiraki KAYMEK, yaz sezonu boyunca, 109 farklı branşta yetişkinlere, 23 farklı branşta çocuklara olmak üzere toplam 132 branşta kurs açıyor.

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Sanat ve Mesleki Eğitim Kurs Merkezleri tarafından, 2024 Yılı Yaz Dönemi’nde 9 farklı tesiste sanatsal, mesleki ve kişisel gelişim kursları, bu tesislerden 6’sında ek olarak çocuklara özel kurslar düzenlenecek. 109 farklı branşta yetişkinlere özel, 23 farklı branşta da çocuklara özel olmak üzere toplam 132 branşta açılacak olan kurslar, 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak. Kursun mahiyetine göre 2 aydan 4 aya kadar farklı sürelerde tamamlanacak. 3 bin 226 kontenjan bulunan Sanat ve Mesleki Eğitim Kurs Merkezleri’ne kayıtlar devam ederken, başvurular kaymekonline.com üzerinden alınıyor.

Şu an 10 binin üzerinde başvuru alındığını belirten KAYMEK Kurs Merkezleri Müdürü Denizhan Burhan Çanakpınar, “Gençlik merkezlerimizde 10 tesiste yaz okulları tertip ettik bunun yanı sıra ön hazırlık LGS, ön hazırlık YKS kurslarımız da mevcut. 8-14 yaş grubunda Kur’an-ı Kerim eğitimi, Türk İslam Bilginleri, sanat eğitimleri, el sanatları, yüzme, geziler ve çeşitli etkinliklerle birlikte çocuklarımızın yaz aylarını keyifle geçirebilecekleri ve her türlü zararlı durumlardan uzak kalabilecekleri bir yaz okulu tertip ettik. Yetişkinlere yönelik kurslarımız da var, halk eğitim merkezlerimizle, tarım müdürlüğümüzle ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortaklaşa bu işleri yürütüyoruz. 10 binin üzerinde başvuru aldık ve 1 Temmuz’da başlayacağız. Bu yaz dönemini de dolu dolu geçireceğiz” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×