K

KASKİ'den sulama uyarısı

KASKİ'den sulama uyarısı
Kayseri'de içmesuyu kullanımında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (KASKİ) önemli uyarı. İçme suyunun tarımsal sulamada kullanıldığına dikkat çekilen açıklamada, suyun amacı dışında kullanımı nedeniyle bazı bölgelerde vatandaşların suya erişiminin zora girdiği kaydedildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamada son yıllarda ülkemizde ve dünyada artarak devam eden su sorununa dikkat çekilerek, Kurban Bayramında da içme suyunun her zamankinden daha bilinçli kullanılması gerektiği vurgulandı.

Özellikle kırsal mahallelerde içme suyunun bahçe, tarla sulamasında kullanılmasından kaynaklı yüksek kotlarda ikamet eden vatandaşların sıkıntı yaşadığına dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Kurban Bayramı nedeniyle önümüzde günlerde hijyen ve temizlik için kentimizde su tüketimi oldukça fazla olacaktır. Siz değerli abonelerimizin Kurban Bayramı süresince su sıkıntısı çekmemesi bakımından, suyun tasarruflu bir şekilde kullanılması gerekmektedir."

"SUYA ERİŞİM ZORLAŞIYOR"

KASKİ'den yapılan açıklamada ayrıca yaşam kaynağı içme suyunun tarımsal alanlarda kullanılmasına dikkat çekildi. Bu nedenle ihtiyacı olan vatandaşların suya erişiminin zora girdiği vurgulanarak, "Kimi zaman ise suya erişim imkânsız hale gelmektedir. Yaşanması muhtemel sıkıntıları önleyebilmek adına tüm halkımızı içme suyumuzu tasarruflu kullanmaya ve daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Tabiatın ve tüm canlıların yaşam kaynağı olan içme sularımızın korunması; doğanın ve gelecek nesillerimizin daha ferah yaşayabilmesi için en önemli görevlerimizin başında gelmektedir. Geleceğe saklayacağınız her bir damla tüm canlılar için hayat demektir. Bu hassasiyetle tüm abonelerimizin duyarlılık göstermelerini önemle rica eder, Kurban Bayramımızın ülkemiz ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını dileriz.”

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K