K

Karbonmonoksit gazından zehirlenen aile hastaneye kaldırıldı

Karbonmonoksit gazından zehirlenen aile hastaneye kaldırıldı
Kayseri'de sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen aynı aileden 6 kişi ölümden döndü. Aile bireyleri ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kayseri'de havaların soğumasıyla birlikte kalörifer ve sobalar yandı. 'Sinsi katil' olarak da bilinen karbonmonoksit gazından dolayı zehirlenme olayları da başladı.

Merkez Melikgazi ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi Haymana Caddesi'nde ikamet eden 3'ü çocuk 6 kişilik aile, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Haber verilmesi üzerine eve çok sayıda ambulans sevk edildi. 

Zehirlenen Salih T.(68), Sedat T.(64), Teslime T.(43), İlayda T.(11), Ecrin T.(10) ve Ali Salih T.(4) burada yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. 3'ü çocuk 6 kişilik ailenin tedavileri sürüyor. Evde inceleme yapan polis ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Karbonmonoksit gazı nasıl ortaya çıkar?

Karbonmonoksit gazı; kömür, odun gibi yapısında karbon bulunduran yakıtların yanması veya tam olarak yanmaması sonucunda oluşan dumanda yer alan zehirli bir gazdır. Tatsız, renksiz, kokusuz olması ve tahriş etme özelliğinin bulunmaması nedeni ile fark edilmediği için 'sinsi katil' olarak da bilinir. Özellikle kış aylarında vatandaşların, evlerinde kullandıkları ısıtma sistemlerinde oluşan zehirli gaz (karbonmonoksit) nedeniyle dikkatli olmaları gerekiyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K