K

Karantinadaki umrecilerden haber var

Karantinadaki umrecilerden haber var
Umreden döndükten sonra Kayseri'de gözlem altına alınan 245 kişinin karantina işlemleri sürüyor. Yurda görevliler haricinde kimse alınmazken, karantinada bulunanlar da pencereden seslenerek, durumlarının iyi olduğunu söylediler.

Çin'den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye de diken üstünde. Salgının boyutlarının büyümemesi için tedbir üstüne tedbir alınıyor. Yurtdışından ülkeye dönenlerin 14 günlük karantinaya alınmaları da bu tedbirlerden birisi.

Bu kapsamda Kayseri'de de gözetim altına alınan 245 umrecinin Talas ilçesinde bulunan Hunat Hatun Yurdu’ndaki karantina işlemleri sürüyor. Yurt binasına kimse alınmazken, karantina altında bulunan vatandaşların ihtiyaçları da yurt önünde görevlileri tarafından temin ediliyor. Ayrıca, yurdun önünde de polis ekipleri hazır bekletiliyor.             

Karantina altında bulunan bazı vatandaşlarda pencerelere çıkarak hem hava alıyor hem de etrafı izliyor. Pencereden konuşan bir kadın da burada imkanların iyi olduğunu ve memnun olduklarını belirterek, “Çok şükür karantinada değiliz gibi. Allah halkımızdan, milletimizden, devletimizden razı olsun. Burada imkanlar da çok güzel, çok iyi” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K