K

Karantina sayısı veren muhtardan korona isyanı...

Karantina sayısı veren muhtardan korona isyanı...
Kayseri'de merkez mahallelerden Sahabiye muhtarı karantinadaki ev sayısını vererek, uyardı: Allahtan korkmuyor kuldan utanmıyorsanız, barı cezadan kurtulmak için tedbirlere uyun.

Merkez Kocasinan ilçesine bağlı Sahabiye Mahallesi'nde muhtar Alim Gerçel'in verdiği bilgilere göre koronavirüs salgını nedeniyle 380 ev karantina altına alındı. 2-3 kişinin virüs nedeniyle öldüğü mahallede 10 kişi ise hastanede tedavi görüyor. Sahabiye Mahallesi, ilçede en fazla vakanın görüldüğü ve karantina uygulandığı mahallelerin başında geliyor.  

Daha önce de mahallesindeki vaka sayısını ve karantinadaki ev sayısını kamuoyu ile paylaşan Muhtar Alim Gerçel, adeta isyan etti. Koronavirüs salgınında Kayseri'nin Türkiye genelinde 5 vilayet içerisinde olduğunu anımsatan Gerçel, "Bunların içerisinde de Kocasinan ilçesinde en fazla koronavirüs vakası görülen ve karantinaya alınan mahalle Sahabiye Mahallesidir. Düne kadar 380 ev başlangıçtan itibaren karantinaya alınmıştı. Bugün ise aldığım bilgiye göre 8 ev daha karantinaya alınmış. Bu üzücü bir durum ve karantinaya alınan vatandaşlarımız dışında da 10’a yakın mahalle sakinimiz hastanelerde tedavi görmektedir. Birkaç vatandaşımız da koronavirüs sebebiyle vefat etmiştir, onlara Allah’tan rahmet diliyorum." dedi.

Tedbir almamız lazım

Sahabiye Mahallesi Muhtarı Alim Gerçel, tedbir alınması gerektiğini vurulayarak, "Şahıs olarak, mahalleli olarak, bu ülkenin vatandaşı olarak koronavirüse karşı birlik, beraberlik içerisinde tedbirler almamız gerekiyor. Devletimizin tespit ettiği ve her gün anonslar yapılan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymamız gerekiyor. İnşallah bu durumu bu kurallara uyarak atlatacağız" diye konuştu.

"Allahtan kormuyor, kultan utunmayorsanız cezadan bari kurtulmak için kuralları uyun"

Tedbirler kapsamında çocuk oyun parklarındaki aletlerin de kaldırılması gerektiğinin altını çizen Alim Gerçel, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında beklentilerimiz fazla, korona virüs dolayısıyla maske takmayan, mesafeye dikkat etmeyen, temizliğe dikkat etmeyen vatandaşlarımıza söyleyeceklerimiz şunlar. Allah’tan korkmuyorsunuz, kuldan utanmıyorsunuz hiç olmazsa yazılan cezadan kurtulmak için maskelerini takmalarını istiyorum. Bir de belediyelerimizden yalnızca Kocasinan Belediyesi değil, Türkiye deki büyün belediyelerden pandemi dönemi geçene kadar çocuk oyun alanlarındaki aletlerin depolara kaldırılmasını diliyorum. Camilerimizde tedbirler alıyoruz, okullarımızda alıyoruz, toplu taşıma araçlarında alıyoruz, marketlerde ve alışveriş merkezlerinde tedbirlerimizi alıyoruz. Oralar ilaçlanıyor, dezenfekte ediliyor. Ama çocuk parklarında dezenfekte olmadığı gibi çocuklar maske de takmıyor. Çocuklarında en büyük taşıyıcı oldukları bilim adamlarımızca söyleniyor. Bu konuda belediyelerimizin hassas davranarak oyun parklarındaki çocuk oyun aletlerinin kaldırılmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K