K

Karaman'dan Transfer Açıklaması: Nokta Yerlere Bilindik İsimler Almak İstiyoruz

Karaman'dan Transfer Açıklaması: Nokta Yerlere Bilindik İsimler Almak İstiyoruz
Yukatel Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, bilindik nokta transferler yaparak takıma takviye yapacaklarını açıkladı.

Türkiye Kupası 5'inci Tur Eleme müsabakasında 68 Aksaray Belediyespor'u 4-0'lık sonuçla mağlup eden Yukatel Kayserspor'un deneyimli teknik direktörü Hikmet Karaman maçın ardından basın toplantısı düzenledi.

Sivasspor galibiyetiyle sezonun ilk yarısını tamamladıklarını anımsatan Karaman, kupada da 3 tur atlayarak son 16 takım arasına kalmayı başardıklarını söyledi. Kupa maçının geride kaldığını vurgulayan Karaman, “Çünkü 9 Ocak'ta Altay ile karşılaşacağız. Bu zamana kadar yılbaşı var, devre arası ve yabancı oyuncuların kendilerine göre bayramı var. İzin istiyorlar. Sezonun ikinci yarısına sağlıklı bir başlangıç yapmak istiyoruz.” dedi.

Takıma alınacak yen transferlerle ilgili de konuşan Karaman, “Transfer sezonu 12 Ocak'ta açılıyor. Afrika Kupası müsabakaları için milli takıma giden isim var. Sakatlıkları devam eden futbolcularımız var. Takımımızın bu olumsuzlukların içerisinden başarılı çıkması gerekiyor. Yönetimi zor günler bekliyor. Bir taraftan transfer görüşmeleri diğer taraftan kulübün hali hazırdaki ekonomik durumu, zor işler kolay değil. Bilindik isimleri alıp nokta transfer yapmak istiyoruz. Bizim üstümüzdeki Anadolu kulüplerine bakıldığında takımın gövdesi korunuyor. Bir kaç giden oluyor, onların yerine daha iyi performansta isimler geliyor. Bu maçta 7-8 Türk oyuncuyla oynadık. Beklenti büyük ama karşısında da bir üretim olması gerekiyor. Yoksa hem taraftar hem medya eleştirisel bakıyor. Bu nedenle bildik oyuncu, nokta transfer yapmamız gerekiyor. Yüksek meblağlı oyuncu aldığında kamuoyunun beklentisi çok oluyor. Düşük meblağda aldığın zaman beklenti de az oluyor" diye konuştu.

Desteklerinden dolayı taraftara teşekkür eden tecrübeli teknik direktör Karaman, “Yeni yılda, tüm insanlığa daha sağlıklı ve pandemiden kurtulacağımız bir sene diliyorum” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K