K

Karaman'dan oyuncularına tebrik; Terim'den futbolculara forma tehdidi

Karaman'dan oyuncularına tebrik; Terim'den futbolculara forma tehdidi
Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Galatasaray'a karşı kazanmanın büyük bir başarı ve haklı bir galibiyet olduğunu söyledi. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de, takımda bazı oyunculardan formayı alacağının sinyalini verdi.

Kayserispor, Süper Lig’in 6. haftasında konuk ettiği Galatasaray’ı 3-0 mağlup ederek, puanını 10’a yükseltti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Karaman, “Önemli bir galibiyet aldık. Böyle büyük takımlara karşı alınan galibiyetler; oyuncuların kendine olan güvenini, bakış açılarını hatta antrenmanlardaki teknik adamların da çalışma programlarını değiştirebiliyor. Maça iyi başladık, haklı bir galibiyet aldık. Hak ettiğimiz bir galibiyet. Lig uzun bir maraton. Bu maraton içinde çok sakatlıklar oluyor. Kayserispor olarak hedefimiz sahada bir takım bütünlüğünü görebilmek. İyi bir maç oynadık ama yeterli değil. Lig uzun bir maraton, bütün takımlar iyi. Çalışacağız, gelişeceğiz, sakat olan oyuncularımızı bekleyeceğiz. Takımımıza ve taraftarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

"Futbol takım oyunu"

Maçta 2 golle yıldızlaşan Mame Thiam’ın performansını değerlendiren Karaman, “Futbol bir takım oyunu. Takım oyunu içerisinde kaliteli futbolcular takımı star haline getirir. Tek bir oyuncuyu paranteze almayalım. Thiam değerli bir oyuncu” ifadelerini kullandı.

FATİH TERİM: BÖYLE BİR SONUÇ BEKLEMEDİM

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de böyle bir sonuç beklemediğini söyledi. Maçı değerlendiren Terim; "Bu maçtan çıkaracağımız şeyler şudur; bazı oyuncuların bizim için önemi, bazı oyuncularımızın da yavaş yavaş formayı başka arkadaşlara devretme zamanının geldiği görülüyor. Böyle bir sonuç beklemedim. Oyun başlar başlamaz bir tehlike yaşadık, gole kadar başka bir tehlike yaşadığımızı sanmıyorum. Ama yaptığımız bir faul, yine ortada pozisyon yokken yediğimiz bir gol var. 19 şut atıp, 8-10 pozisyona girip atamazsanız skor olarak geriye düşersiniz. Bazı oyuncularımızın takım için çok önemli olduğunun ortaya çıktığı bir maç” diye konuştu.

“Bu kadar puan kaybını beklemiyordum”

Taraftarın ümitsizliğe kapılmamasını isteyen tecrübeli teknik adam, “Kayserispor çok iyi oynadı, hak etti, tebrik ederim. Ama oyunun hangi bölümünde golü bulsak skorun çok değişik olacağını hepimiz biliyoruz. Maalesef başaramadık. Bize buradan kalan birkaç şey var. Sezonun daha başındayız. Kaybedeceklerimizi şimdi kaybedelim. Çok dar zamanda gerilerden çok geldik. Hiçbir Galatasaraylı'nın ümitsizliğe kapılmasını istemem, bunun için bir sebep yok. Hep beraber üzülüyoruz, ben de üzülüyorum. Ama ne benim ne Galatasaraylılar'ın anlayışında pes etmek yok. Bu kadar puan kaybını açıkçası beklemiyordum” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K