K

Kar nedeniyle yollar kapandı, maçlar ertelendi

Kar nedeniyle yollar kapandı, maçlar ertelendi
Kayseri'de dün geceden itibaren yağmaya başlayan kar ulaşımı olumsuz etkiledi. Kazalar yaşanırken, 99 mahallenin merkezleriyle bağlantısı kesildi. Yoğun kar nedeniyle amatör lig maçları da ertelendi.

Kayseri ve ilçelerinde dün gündüz etkili olan yağmur, akşam saatlerinden itibaren kara dönüştü. Lapa lapa yağan kar kısa sürede her tarafı beyaza bürüdü. Kar kalınlığı çatılarda 20 santimi geçti. 

Hayatı olumsuz etkileyen kar nedeniyle belediye ekipleri, geceden itibaren karla mücadeleye başladı. Özellikle Bünyan, Pınarbaşı, Sarız, Tomarza ilçelerinde etkili olan kar 99 mahalle yolunun da kapanmasına neden oldu. Tipi ve sürgün nedeniyle Kayseri Erciyes karayolunda da ulaşım zaman zaman aksıyor. Ekipler turizim yolunu açık tutmak için aralıksız çalışıyor. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilçe belediyeleri ve karayolları ekipleri de, yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karla mücadele ekipleri don ve buzlanmaya karşı da tuzlama çalışmalarına devam ediyor. 

Amatör Lig maçları ikinci defa ertelendi

Havaların soğuk, sahaların karla kaplı olması nedeniyle Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Futbol İl Temsilciliği tarafından yapılan kontrollerin ardından müsabakalar kaydırılarak bir sonraki hafta ertelendiği duyuruldu. 01-02 Şubat 2020 tarihinde oynanması gereken amatör müsabakalar geçtiğimiz hata da ertelenmişti. Üst üste Kayseri iki haftadır amatör müsabakalar kar yağışı nedeni ile oynanmıyor.

Kayseri Futbol İl Temsilciliğinin yaptığı açıklamada, “08-09 Şubat 2020 Cumartesi ve Pazar günleri oynanması gereken Kayseri Amatör Futbol maçlar kar yağışı nedeniyle kaydırılarak iptal edilmiştir. Tüm ilgili takımlara ve sporseverlere önemle duyurulur" ifadesine yer verildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K