Kapuzbaşı Şelaleleri nerede ve bölgenin özellikleri

Kapuzbaşı Şelaleleri nerede ve bölgenin özellikleri
Türkiye'nin en büyük, dünyanın ikinci büyük şelalesi olan Kapuzbaşı Takım Şelaleleri, doğal yapısı ve suyun cazibesiyle son yıllarda turizmin göz bebeği yerlerden birisi haline geldi. Peki Kapuzbaşı Şelaleleri, hangi ilimiz sınırlarında ve bölgenin özellikleri neler? Sizler için derledik...

7 şelaleden oluşan Kapuzbaşı Takım Şelaleleri, Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde ve Aladağlar Milli Parkı sınırları içerisinde yer alıyor. Aladağlar'ın gizli cenneti olarak da isimlendirilmektedir.

ALADAĞLAR'IN GİZLİ CENNETİ

Yahyalı ilçesine 65, Kayseri il merkezine 160 kilometre uzaklıkta. Kapuzbaşı Takım Şelaleleri, ziyaretçilerine eşsiz bir doğa manzarası sunuyor. 30 ve 76 metre yükseklikten kayalar arasından fışkıran sular, özellikle yaz sıcağında gelen ziyaretçilerini serinleterek eşsiz bir manzara sunuyor. Kapuzbaşı Takım Şelaleleri, özellikle sıcak havalarda binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Buraya gelenler, piknik yaparak ve eşsiz doğa manzarasını seyrederek güzel bir gün geçirmenin hazzıyla dönüyor.

'KESİN KORUNACAK HASSAS ALAN' İLAN EDİLDİ

Dünyanın en yüksek şelalelerinden olan Kapuzbaşı Takım Şelaleleri, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi. Kapuzbaşı Şelalelerine gelen ziyaretçiler, burasının uluslararası turizme açılmasını ve bu alanın daha da güzelleştirilmesini istiyoyor. Ziyaretçiler, bölgenin daha fazla kişi tarafından ziyaret edilebilmesi için tanıtım yapılması gerektiğine de vurgu yapıyorlar.

FOTOĞRAFLARLA KAPUZBAŞI...

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×