K

Kamuya geçen işçilerin maaş artış oranlarını Meclis'e taşıdı

Kamuya geçen işçilerin maaş artış oranlarını Meclis'e taşıdı
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, taşerondayken kamu kadrosuna geçen işçilerin maaş artışı sorununu Meclis gündemine taşıdı. Asgari ücrete yapılan yüzde 15 zammı anımsatan Ataş; "Bu işçilerin de hak ettiği ücret artışlarını yapın” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) toplumun farklı kesimlerinin sorunlarını dile getiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, işçilerin yaşadığı ekonomik sorunlara çözüm istedi.

Vatandaşın ekonomik krizi derinden hissettiğini dile getiren Ataş, kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron yöntemiyle çalışan işçilerin de ekonomik sıkıntılarla baş başa bırakıldığını söyledi.

AK Parti iktidarına seslenen Milletvekili Ataş, açıklamasında “Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron yöntemiyle çalışan 900 bin işçi 2017 senesinde yayınlanan kararnameyle devlet kadrolarına veya kamu kuruluşlarına ait şirketlere işçi statüsünde geçiş yaptı. Geçiş yapan işçilerin ücretleri 31.12.2020 tarihine kadar altı ayda bir yüzde 4 zam gelecek şekilde düzenlendi." hatırlatması yaptı. 

Vatandaşın ekonomik krizi derinden hissettiğini savunan Milletvekili Ataş, zamların 2 yıldır enflasyonun çok altında kaldığını öne sürdü. Asgari ücrete ve kamu işçilerine 2019 senesinde yüzde 26, 2020 senesinde yüzde 15 zam yapıldığını anımsatan Ataş, "Taşerondayken kamuya geçen işçilerimize sadece yüzde 8 zam yapılmıştır. Kamu kuruluşlarına ve bu kamu şirketlerine geçen işçilerimizi ekonomik krize ve enflasyona karşı koruma adına yapılan düzenlemelerin tekrar gözden geçirilerek, işçilerimizin hak ettikleri ücret artışlarının yapılması gerekmektedir.” diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×