K

Kalitesi ve fiyatı nedeniyle en fazla baklava tercih ediliyor

Kalitesi ve fiyatı nedeniyle en fazla baklava tercih ediliyor
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar, misafirlerine ikram için baklava almayı tercih ediyor. Uygun fiyatı ve kalitesi nedeniyle Baklavacı Şemsettin'in yolunu tutan vatandaşlar, şimdiden tepsi tepsi sipariş vermeye başladı. Pandemi sonrası bayram için verilen siparişlerin işleri canlandırdığını belirten Baklavacı Şemsettin Kayseri Mağazası Satış Müdürü Öner Ürek, bayram için en fazla tercih edilen tatlının baklava olduğunu söyledi.

Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Evlerde ise bayram hazırlığı devam ediyor. İnsanlar bir yandan kurbanlık telaşı yaşarken, diğer taraftan da bayram ziyaretlerinde yapacakları ikramlıkları hazırlama telaşında. Misafirlerine mahçup olmak istemeyenler, kalitesi ve uygun fiyatı nedeniyle Baklavacı Şemsettin'i tercih ediyor.  

Şemşettin Baklavaları Kayseri Satış Mağazası Müdürü Öner Ürek, Kurban bayramının çok farklı geçeceğini belirterek, “İnsanlarımız Ramazan bayramında yasaklar nedeniyle bayram ziyaretinde bulunamadı. Bayramlaşma yapamadı. Bu nedenle Kurban bayramı çok farklı geçecek. İnsanlarımız bu bayramda adeta Ramazan bayramında yapamadığı ziyaretlerin acısını çıkartacak." dedi. 

Kurban Bayramının masraflı bir bayram olduğuna dikkat çeken Ürek, bu nedenle insanların uygun fiyatlı hazır tatlıya yöneldiğini söyledi. 18 liraya baklava sattıklarını anımsatan Ürek, "Vatandaşlar, Kurban Bayramı'nda daha fazla ziyaretçi geleceğini bildiği için tatlı siparişini fazla veriyor. Bu yönden biz de hazırlığımızı yaptık. Bayrama birkaç gün kala telaşın yaşanmaması için 15 gün önceden başlattığımız baklava siparişlerini sürdürüyoruz. Yoğun ilgi var. Talepler beklentilerimizin çok üstünde. Bu hafta da siparişler alacağız. Bütün siparişlerimizi fabrikada yapılan üretimle birlikte aynı gün yani arefe günü insanlarımıza teslim edeceğiz” dedi.

TATLI FİYATLARI 18 İLA 42 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR

Kurban bayramı öncesi işyerlerinin de tamamen açılmasıyla işlerinin arttığını belirten Ürek, “Tatlı fiyatlarımız kilogramı 18 liradan başlıyor, 42 liraya kadar değişiyor. Bu yönüyle damak tadı farklı olan insanlarımız baklavanın yanı sıra hakiki Maraş dondurması da tercih ediyor. Talepler yoğun” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K