K

Kaleci Doğan gitti, teknik direktör Karaman göreve başladı

Kaleci Doğan gitti, teknik direktör Karaman göreve başladı
Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da kaleci Doğan Alemdar'ın yurt dışında bir takıma transferi duyurulurken, takımın başına getirilen teknik direktör Hikmet Karaman takımın başında ilk idmanına çıktı.

Ligin ilk hafta maçında Altay'a 3-0 yenilerek lige kötü bir başlangıç yapan Yukatel Kayserispor, ligin ikinci haftasında Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesi Kayserispor'da önemli gelişmeler oldu. Teknik direktör Yalçın Koşukavak gönderilirken yerine Hikmet Karaman ile anlaşma sağlandı. Kaleci Doğan Alemdar ise Fransa Ligi 1 ekiplerinden Rennes Kulübü'ne transfer oldu. 

Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, Alemdar'ın transferiyle ilgili şu açıklamayı yaptı; "Ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil edeceğine; Kayserimizin gururu olacağına inancım tam. Evladımız,Doğan Alemdar'ımız Rennes'e hayırlı olsun."                                                                                                                      

HİKMET KARAMAN İLK İDMANA ÇIKTI

Kayserispor, bugün göreve başlayan Teknik Direktör Hikmet Karaman ile cuma günü sahasında oynayacağı Adana Demirspor maçının ilk antrenmanına çıktı. Gazetecilere konuşan Hikmet Karaman, çalışmalara hemen başladıklarını ve konuşmaktan çok sahadaki icraata bakacaklarını söyledi. "Söylenecek sadece şu var; çalışmak, çalışmak, çalışmak." diyen Karaman, "Kayseri şehrini ve Kayserispor takımını futbol olarak belli bir seviyeye çekebilmek. Daha önce 3 kez birlikte burada çalıştık. Çevreyi, şehri tanıyan, Kayseri taraftarının, insanının ne beklentisi olduğunu bilen biriyim. Dolayısı ile bizim en büyük hedefimiz, önce bu beklentilere cevap vermek. Kısa zamanda da rakımın genel durumunu, özetini halletmek çünkü oynayacağımız maçtan sonra Başakşehir maçı ve daha sonra da milli takım arası var. Bu iki maçta da maksimum puanları alıp, en azından taraftarımızın, şehrimizin yüzünü güldürmek zorundayız. Bismillah dedik hemen, fazla bir şey de konuşmaya gerek yok. Konuşmadan çok sahadaki icraata bakmak zorundayız” dedi.

Karaman Kayserispor’un düşme potası ile alakasının olmaması gerektiğini söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti: “Takımı takip ettim, maçı da seyrettim. Cuma günü bu ordu ile birlikte bir savaşa çıkacağız, maça çıkacağız. Dolayısı ile bu arkadaşlarımızla ilgili herhangi bir yorum getirmek son derece yanlıştır. Kayserispor formasını giyen, sahaya Kayserispor için terini, mücadelesini son damlasına kadar akıtacak her futbolcu bizim önemli bir bireyimizdir, ailenin bir bireyidir. Onun için transfer, eksik gibi maç öncesinde oyuncular ile ilgili beyanda bulunmak bence doğru değil. İyi bir analiz yapmak gerekiyor, iyi bir istişare yapmak gerekiyor. Kayserispor takımının küme düşme potası ile ilgisi olmaması gerekiyor. Sezonun başındayız, ilk maçımızı oynadık. Önümüzde bir süreç var. Biz de teknik heyet olarak bu süreci en iyi şekilde kullanmak zorundayız.”

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K