K

Kafenin gelirini depremzedelere bağışlayacak

Kafenin gelirini depremzedelere bağışlayacak
KAYSERİHABER38.COM Kayseri’de kafe işletmecisi Aytaç Gümüş, Mart ayı sonuna kadar elde edilecek geliri, kentte bulunan depremzedelerin ihtiyaçlarına kullanılmak üzere bağışlama kararı aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremler 11 şehirde yıkıma ve gözyaşına sebep oldu. 43 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, hayatta kalanların birçoğu ise başka şehirlere göç etmek zorunda kaldı. Deprem sonrası başlatılan yardım seferberliği ise devam ediyor. Devlet kurumlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yardım seferberliğine katkı sunuyor.

Kayseri Melikgazi ilçesi Alpaslan Mahallesi Bahar Caddesi (Besime Özderici İ.Ö.O. Karşısı) üzerinde faaliyet gösteren Taç Mekan Kafe & Partievi de örnek bir yardım kampanyasına imza attı. Depremin hemen ardından önce hastanede gönüllü refakatçı olan kafe sahibi Aytaç Gümüş, afetzedeler için daha fazlasını yapmak için yeni bir karar aldı. Gümüş, işletmesinin 1 aylık gelirini Kayseri’de misafir edilen afetzedeler yararına kullanılmak üzere bağışlama kararı aldı. 

40 kişiye kadar özel gün organizasyonları ve kafe hizmeti verdiklerini anlatan Gümüş, “Depremler hepimizin yüreğini yaktı. Bizler de depremzedeler için elimizden gelen katkıyı sunmak istiyoruz. Bu nedenle Mart ayı sonuna kadar özel günler için yapılacak organizasyonlar ve büfe kısmından yapılacak alış-verişten elde edilecek geliri şehrimizde bulunan depremzedelerin ihtiyaçlarına kullanılmak üzere bağışlama kararı aldık. Yaralarımızı birlikte saracağız” açıklamasını yaptı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K