K

Kadın muhtar adayından ‘güçlü liderlik’ vurgusu

Kadın muhtar adayından ‘güçlü liderlik’ vurgusu
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri Talas Mevlana Mahallesi Muhtar Adayı Hatice Coruk’tan ‘güçlü liderlik’ vurgusu. Mahallenin eksiklerini bildiğini belirten Coruk, mahalleye ikinci pazar yeri kazandırılması, kadınlara evde iş imkanı sunulması ve mahalleli ile kamu kurumları arasında köprü olmak için çalışacağını vadetti.

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesi belediye başkan adayları ve muhtar adayları sahaya indi. Bu seçimde özellikle muhtarlık seçiminin çok adaylı ve kıran kırana geçmesi bekleniyor. Kadınlar da muhtar olabilmek için yarışa dahil oldu. Şu an il genelinde 20 mahalle kadın muhtarlar tarafından yönetilirken, bu sayının bu seçimde artması bekleniyor. Neredeyse kadın adayın çıkmadığı mahalle yok gibi.

Talas’ın Mevlana Mahallesi’nden muhtar adayı olan evli ve 1 kız annesi Hatice Coruk da bunlardan birisi. Ekibiyle birlikte sokak sokak gezen Coruk, mahallenin ihtiyaçlarını belirleyerek çözüm yolları üretmek için kolları sıvadı. Muhtar adayı Coruk, seçilmesi halinde mahalleye ikinci bir pazar yeri yaptırılması, kadınlara evde iş imkanı sunulması, istek ve taleplerin alınacağı internet sayfası kurulması için çaba harcayacağını vurguladı.

Kendini geliştirmek için değişik alanlarda sertifikalar aldığını da belirten Coruk, “Güçlü bir mahalle, güçlü bir liderlik gerektirir diye düşünüyorum. Mahallemizin yaşam kalitesini arttırabilmek için belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşları arasında köprü olabileceğimden eminim. Hepinizin desteğini bekliyorum” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K