K

Kadın girişimcilere patron olma fırsatı

Kadın girişimcilere patron olma fırsatı
Dönüştürülebilir tekstil ürünleri çalışmaları yapan marka, kadın girişimcilere de patron olma fırsatı sunuyor. Popbix markasını Kayseri’ye getiren kadın girişimci Şerife Kirazgiller de, bu sayede önce kendi işini kurduardından bayilikler vererek yeni kadın patronlar çıkarmaya başladı.

Merkezi Hollanda’nın Amsterdam şehrinde olan PopBix, dönüştürülebilir, çevreci ve teknolojik tekstil ürünleri araştırmaları yapıyor. Ayrıca kenevir bitkisinden spor giyim üretme çalışmaları halen devam ediyor. Markanın bir diğer özelliği de kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapması. Kuruluşta kadın yatırımcılara daha fazla destek veriyor.

Evde oturmak yerine ev ekonomisine katkı sunma arayışına giren Şerife Kirazgiller de, bu kadınlardan birisi. Kirazgiller, önce KOSGEB tarafından düzenlenen “girişimcilik” kursunu bitirdi. Ardından aldığı destekle kendi işini kurdu. “Hızlı modanın temsilcisi” sloganıyla faaliyet yürüten PopBix markasını Kayseri ve dolayısıyla Türkiye’ye getirdi.

Ekonomiye katılma serüvenini anlatan Şerife Kirazgiller, ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çıktığı yolda önemli mesafeler kat ettiğini söyledi.  Hızlı moda kapsamında Türkiye’de üretilen dönüştürülebilir tekstil ürünlerini Kayseri halkının sevdiğini anlatan Kirazgiller, “Hayat devam ettiği sürece ihtiyaç olacak bir sektörde faaliyet göstermek istedim. Araştırma yaparken de bu markayı buldum. KOSGEB desteğiyle işimi kurdum. Hızlı modanın temsilcisi olmak hedefiyle Türkiye’de üretilen dönüştürülebilir tekstil ürünlerini giyim market mantığıyla tüketiciye ulaştırıyoruz. Fabrika fiyatına satış yapıyoruz. Son modaya en uygun fiyatlarla ulaşmaya çalışan müşteri gurubuna hitap ediyoruz.” dedi.

‘Yeni kadın patronlar arıyoruz’

PopBix markasının Kayseri’de yeni olmasına rağmen sevildiğini anlatan Şerife Kirazgiller, hedeflerinin önce Kayseri’de bayi sayısını arttırıp ardından diğer illere ve ülkelere de bayilikler vermek olduğunu söyledi. Kirazgiller, “Marka özellikle kadın girişimcileri destekliyor. Bu nedenle bizimle çalışacak kadın patron adayları arıyoruz. Filistin ve Türkmenistan’da iş kadınlarıyla bayilik görüşmelerimiz devam ediyor."dedi. (Adv)

GÖNDER

    Kadın girişimcilere patron olma fırsatı yorumlar

  • Medine Türk
    Bravo, çok faydalı bir çalışma
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×