K

İyi Partililer terk etti, Çopuroğlu katılamadı

İyi Partililer terk etti, Çopuroğlu katılamadı
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı kapsamında Kartal Şehitliği'nde okunan Kuran Tilaveti sonrası Mustafa Kemal Atatürk'ün isminin anılmamasını gerekçe gösteren İyi Parti Kayseri Teşkilatı mensupları, tören alanını terk etti. AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu da sağlık durumunu gerekçe göstererek resmi törenlere katılamadı.

Kayseri'de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı gerçekleştirildi. Yapılan programda Kartal Şehitliği'nde gerçekleştirilen Kur'an Tilaveti sonrası edilen duada Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ismi anılmadı. Olaya tepki gösteren İyi Parti Kayseri İl Teşkilatı programı terketti.

Başkan Ataman program sırasında ayağa kalkarak, "Geçen yıl yapılan programda da aynı şeyi yaptınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak bu kadar mı zor?" diyerek tepki gösterdi.

Ardından konuyla ilgili açıklama yapan Ataman, "Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri 'Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'dir. 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta Zafer ile sonuçlanan bu destan, Türkün Anadolu’daki varlığının tescillendiği gündür.Bu günü bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarıdır. Bugün şehitlikte yapılan anma töreninde duayı yaptıran görevli, “Halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile çalışan devlet büyüklerimize Allah zeval vermesin.” diyerek duada zikrederken; bu zaferi bize kazandıran ve bu toprakları bizlere vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını duada anmayan müftülük personelini kınıyor, daha önce de Milli Bayramlarda yaşadığımız bu durumun tekrar etmemesini ve gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden ve sayın valimizden bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU, TÖRENE KATILAMADI

Bu arada AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Kayseri Valiliği tarafından tertip edilen bayramlaşma ve Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan resmi tören ile Kartal Şehitliği ve Polis Şehitliği'ndeki Kur'an tilavetlerine sağlık durumunu gerekçe göstererek katılamadı.         

Haber merkezimize konuşan Başkan Çopuroğlu, dün akşam kendisinin ve annesinin hastalığı sebebiyle hastaneye başvurduklarını ve bu sebeple düzenlenen programlara katılamadığını dile getirdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K