K

İYİ Partili Ataş, Kayseri'deki Turizm Bölgelerini Meclis Gündemine Taşıdı

İYİ Partili Ataş, Kayseri'deki Turizm Bölgelerini Meclis Gündemine Taşıdı
İYİ Parti Kayseri Milletvekilli Dursun Ataş, Kapuzbaşı Şelaleleri, Koromaz Vadisi, Soğanlı Vadisi ve Erciyes'in turizmden yeterli düzeyde faydalanamadığını belirterek ilgili bakanlığın buralarla ilgili çalışması olup olmadığını sordu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekilli Dursun Ataş Kayseri’deki turizm bölgelerinin sorunlarını meclis gündemine taşıdı.

Bu bölgelerle ilgili Kültür ve Turizm Bakanına sorular yönelten Ataş, “Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde kendi alanında dünyanın en büyük ikinci şelalesi olan Kapuzbaşı Şelaleleri yer almaktadır. Ancak bölgedeki imkanlar oldukça yetersizdir. Bölgeye yapılması düşünülen bir yatırım var mıdır? Kayseri Kültepe Kaniş-Karum ören yerindeki kazılarda 6 bin yıl öncesine ait bulgular ortaya çıkmıştır. Bölgeye beklenen önem verilmemektedir. Kazı çalışmalarının hızlandırılması ve bölgenin turizme kazandırılmasına dönük bir çalışmanız var mıdır?” dedi.

ERCİYES TURİZMİ 12 AYA ÇIKARILACAK MI?

Kayseri’deki kış turizmi hakkında da konuşan Ataş, “Kayseri’nin sembolü Erciyes Dağı sadece kış aylarında kullanılmaktadır. Halbuki Erciyes dağı ve doğal güzelliği, eteklerinde bulunan Kapadokya ve doğal sazlıklarıyla ziyaretçileri büyülemektedir. Bölgede turizmin 12 aya çıkarılacak bir çalışma veya yatırım var mıdır? Yeşilhisar ilçemizde bulunan tarihi 6‘nci yüz yıla dayanan Soğanlı Vadisi, UNESCO geçici miras listesine giren Koramaz Vadisinin turizme kazandırılması için herhangi bir çalışmanız var mıdır?” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K