K

İYİ Parti, müjdeleri hatırlatıp hızlı treni sordu

İYİ Parti, müjdeleri hatırlatıp hızlı treni sordu
İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Kayseri'nin hak ettiği yatırımları alamadığını belirterek iktidara yüklendi. Kayseri'nin adeta cezalandırıldığını iddia eden Ataman, 4-5 kez müjde verilmesine rağmen hızlı tren projesinde somut bir ilerleme göremediklerini söyledi.

Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER) Başkanı Duygu Uludaşdemir ve yönetim kurulu üyeleri İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman'ı ziyaret etti. Ataman, burada gündeme dair açıklamalar yaptı. AK Parti'nin 18 yıldır iktidarda olduğunu vurgulayan Ataman, "Kayseri cezalandırılıyor." dedi.

Kayseri'yle birlikte yöneticilerin de cezalandırıldığını öne süren Ataman, "2002'den bu yana AKP iktidarda. Kayseri'deki belediye başkanları 1994'den bu yana yerel yönetimlerde görevde. Bu şehir ekonomi, çevre, enerji dışişleri bakanı, başbakan ve cumhurbaşkanı çıkardı. Bu bakanlar iktidarın üyeleri olarak halen aktif milletvekilleri olarak siyasette.2020 de kamu yatırımı bütçesine baktığımızda Kayseri yüzde 1 bile pay alamadı, 0.59 aldı. Balıkesir, Konya, Adana, Bursa ve Gaziantep çok daha fazla yatırım aldı." diye konuştu.

“4-5 kez hızlı tren müjdesi verdiler ama yok”

İYİ Parti Kayseri Başkanı Ataman, Kayseri - Yerköy Hızlı Tren Hattı Projesi hakkında da konuşarak her seferinde müjde diye açıklama yapıldığını ancak ilerlemenin olmadığnıı iddia etti. Ataman, "Hepimiz bastırıyoruz. Cumhurbaşkanı Kayseri'de 4-5 kez hızlı tren müjdesi verdi. Ama göremedik. Otoyolumuz yok. Sanayi ve ticaret şehri olarak anılan ilimizde çeşitli ürün üretimi ile ilgili bir çalışma yok. İktidarın kalesi olarak gördüğü Kayseri'de bütün belediye başkanlarının kendi partilerinden olduğu bir yere yatırım yapmamasını bizim seçtiğimiz milletvekillerinin yeterince çalışmadığını görüyoruz. İstiyorlar ama yukardan vermiyorlar diye düşünüyorum. Maalesef Kayseri git gide kendi ölçüsündeki illerden geriye gidiyor." şeklinde konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K