İYİ Parti Kayseri Milletvekili aday listesinde Dursun Ataş liste başı

İYİ Parti Kayseri Milletvekili aday listesinde Dursun Ataş liste başı
Genel seçimler öncesi İYİ Parti Kayseri Milletvekili aday listesi belli oldu. Temayül yoklamasında da ilk sırada çıkan mevcut milletvekili Dursun Ataş, ilk sırada yer aldı. 10 kişilik Kayseri listesinde 3 de kadın aday gösterildi.

Türkiye 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimine sayılı günler kaldı. Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesinin ardından siyasi partilerde de aday listeleri netleşmeye başladı.

İYİ Parti Milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildi. Partinin Kayseri listesinde Dursun Ataş, beklendiği gibi ilk sırada yer aldı. Ataş, temayül yoklamasında da açık ara farkla en fazla oyu almıştı. İYİ Parti Kayseri listesinde 3 kadın aday da kendine yer buldu. Yeri merak edilen Kazım Yücel 5. sıradan, Sedat Kılınç 9. sıradan listeye girdi.

DURSUN ATAŞ'IN SİYASİ HAYATI

Dursun Ataş, 2009 ve 2014 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Pınarbaşı Belediye Başkanı seçildi. İYİ Parti kurulduktan sonra bu partiye katıldı. 2018’deki 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri’nde belediye başkanlığından istifa ederek aday oldu ve Kayseri’den Meclis’e gitti. 2019 yerel seçimlerinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına da aday olan Ataş, kazanamayarak milletvekilliğe geri döndü.

14 Mayıs 2023’te yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği Seçiminde İYİ Parti Kayseri aday listesi şu şekilde oluştu:
1- Dursun Ataş
2- Abdullah İlker Sungur
3- Hüseyin Cengiz Gürbüz
4- Betül Tosun
5- Kazım Yücel
6- Serap Durmuş
7-Süleyman Bozkurt
8- Mehmet Sebati Ataman
9- Sedat Kılınç
10- Bergüzar Kılı

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×