K

İstifa Etti Mi Ettirildi Mi?

İstifa Etti Mi Ettirildi Mi?
Ali Babacan'ın liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kayseri teşkilatında istifa depremi yaşandı. Kurucu İl Başkanı Begüm Başmısırlı’nın genel merkeze ilettiği istifa talebi, Pınarbaşı kongresi bitimi ile kabul edildi.

DEVA Partisi Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı istifa etti mi ettirildi mi? Ali Babacan liderliğinde kurulan DEVA Partisi'nde yaşanan istifanın perde arkası merak ediliyor.

Başmısırlı'nın istifasıyla ilgili DEVA Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Gezer imzalı açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Partimizin Kayseri Kurucu İl Başkanı Sn. Begüm Başmısırlı geçen hafta partimizin genel merkezini ziyaret ederek parti yetkililerimizle görüşmüş ve işlerinin yoğunluğu gerekçesiyle il başkanlığını yürütmekte zorlandığını, bu yüzden il başkanlığı görevini bırakarak bundan sonraki süreci bir Deva Gönüllüsü olarak sürdürmek istediğini belirtmiş ve istifa dilekçesi vermiştir.                                                                                                    

Bu talep üzerine parti yetkililerimiz il başkanımızdan Pınarbaşı ilçemizin genel kuruluna kadar görevi sürdürmesini ve ondan sonra ayrılmasını rica etmişler ve bu konuda mutabık kalınmıştır. Bu vesileyle takım arkadaşlarıyla birlikte il teşkilatımızın kuruluşunu gerçekleştiren, hizmet binamızın tutulmasını ve faaliyete hazır hale getirilmesini sağlayan ve diğer birçok çalışmayı yürüten kurucu il başkanımız Sn. Begüm Başmısırlı’ya, bundan sonra da yol arkadaşlığımızın devamı inancıyla partimiz adına teşekkürü bir borç biliriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İSTİFA ETTİ Mİ ETTİRİLDİ Mİ?

Begüm Başmısırlı, istifasıyla ilgili şu ana kadar bir açıklama yapmadı. Kendi sosyal medya hesabından istifasına dair haberleri paylaşmakla yetindi. Edinilen bilgilere göre Başmısırlı'nın istifasının kendi isteğinden kaynaklanmadığı, Genel Merkez'e kendisi hakkında giden yazılı ve sözlü şikayetler nedeniyle istifa ettirildiği öne sürüldü. Performansı yetersiz bulunduğu için istifa açıklaması yapan DEVA Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Gezer tarafından hafta başında görevi bırakmasının istendiği iddia edildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K