K

İstifa bekleyen taraftardan 'sabır' istedi

İstifa bekleyen taraftardan 'sabır' istedi
Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, taraftardan sabır istedi. Yeni futbolcuların uyum sorunu, koronavirüs ve sakatlıklar gibi olumsuzlukların olduğunu belirten Gözbaşı, "Başarısızlık artarsa herkes bunun sonucuna katlanır" mesajı verdi.

Hes Kablo Kayserispor, geride kalan 5 haftada 6 puan topladı. Sarı kırmızılı taraftar, ortaya konulan oyundan memnun değil. Bu nedenleteknik direktör Bayram Bektaş'ın gönderilmesi yönünde yorumlar yapıyor. Bazı eski yöneticiler ve futbolcular da Bektaş'ın gönderilmesi gerektiğini dile getiriyor. Yönetim, Bektaş ile devam edileceğini duyururken, Başkanı Berna Gözbaşı da, kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenlendi.

Ligin henüz başında olduklarını belirten Berna Gözbaşı, lige yeni zorlu bir süreçte başladıklarını söyledi. Takımda çok fazla yeni oyuncu olduğunu kaydeden Gözbaşı, "Yaşanan sakatlıklar ve coronavirüs çıkan oyuncularımız var. Önlemler almaya çalışsak da bu yaşanıyor. TFF’nin bu konuda çok sıkı tedbiri var. Hatayspor’un başına gelenlerin başka takımlarda olmaması gerektiğini söylediler. Ligde erteleme olmayacağını belirttiler. Geçen sene bu zamanlar amatör kümeye kadar düşer diye beklenen bir Kayserispor vardı. Antrenmana çıkmayan, elinde fesih hakkı olan futbolcular vardı. Göreve geldiğimiz günden beri bunlarla uğraştık. Kulübün başına gelecek daha büyük borçlara engel olduk. Takım antrenmana çıkmazken bir tek yöneticinin olmadığı günleri unutmayalım. Yöneticilerimizle kulübü o günlerden bu günlere getirdik. Bugün geldiğimiz noktada o günlerin unutulup büyük beklentilerin olduğunun fakındayız. Biz de ona göre oyuncu transfer ettik. Başarılı bir sezon geçirmek istiyoruz.

'Başarısızlık artarsa herkes bunun sonucuna katlanır'

Uyum için takımın zamana ihtiyacı olduğunu savunan Gözbaşı, "Sakatlıkların geçmesi, coronavirüsü vakalarının azalması yeni gelenlerin uyumu için zaman gerekiyor. Önümüzde uzun bir lig var. Sabırsızlık yapmayalım. Elbette başarısız sonuçlar artarsa herkes bunun sonucunu alır. Henüz 4’üncü haftada takımın, oyuncuların moralinin bozulmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

'Derdimiz Kayserispor'u düştüğü yerden çıkartmak'

Geçtiğimiz hafta sonunda locasında talihsiz bir olay yaşandığını ve konunun adli makamlara taşındığını söyleyen Gözbaşı, “Kayserispor bizim değil. Kayserispor bu şehrin. Neredeyse uçurum dibinden alınıp bugün kurduğumuz kadro ulusal bağlamda beğeniliyor. Hafta sonu çok şansız olay yaşandı. Ama bazı tarafların bundan kaos fırsatı beklemelerine bundan dolayı kulübü yıpratmalarına ne ben ne de yönetimimiz müsaade etmeyeceğiz. Elbette kınıyorum. Bu konu adli makamlara gitti. Bizim derdimiz Kayserispor’u düştüğü bu yerden çıkartmak. Kaostan uzakta tutup sadece futbolla anılacağı yerlere taşımak. Bundan sonra oynayacağımız maçlarda başarılar diliyorum” dedi.

'İmajımızı düzeltmek zorundayız'

Hafta sonu maçtan önce Sivassporlu yöneticilerle bir araya gelmeleri hakkında sorulan soru üzerine Berna Gözbaşı, “Mücadele sahada olur. Elbette rekabet güzeldir. Sporun güzelliği barıştadır. Sahada kıran kırana mücadele edelim ama saha dışında neden bir araya gelmeyelim. Benim hep hayalim. Bu kötü günler geçtiğinde taraftarın, kadın, çocuk demeden herkesin bir arada maçlara gelmesi. Bizler Anadolu takımıyız. Var olmak, imajımızı düzeltmek zorundayız. Ulusal olarak çok kötü imajımız vardı. Feyenoord, PAOK ve Atletico Madrid ile aramız bozuktu. Hepsi ile arayı düzelttik ve bize teşekkür ettiler” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K