K

İstanbul Mobilya Fuarı başladı: Kayseri'den 180 firma

İstanbul Mobilya Fuarı başladı: Kayseri'den 180 firma
Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olarak nitelendiren İstanbul mobilya fuarı, Tüyap Fuar Merkezinde bugün itibariyle başladı. Fuara Kayseri'den yaklaşık 180 firma katılıyor.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezinde aynı anda düzenlenecek olan İstanbul mobilya fuarı bugün itibariyle başladı. 

Avrupa’nın en büyük mobilya fuarlarından biri olarak nitelendirilen mobilya fuarı 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek. Yoğun katılımın sağlandığı mobilya fuarında Kayseri’den yaklaşık 180 firma katılım sağladı.

Kayserili mobilya firması sahibi Celal Doğan, fuara katılımın yoğun olduğunu söyledi. Burada olmak istediği halde katılamayan çok sayıda mobilya firması da olduğunu belirten Doğan, “Fuara katılabilmek için dernekler vardı. Kayseri’nin en üst markadaki firmaları daha önce fuar merkezine katılmıyorlardı. Bir de fuar merkezi ikiye çıktı ve metrekare sayıları düzenlendi. Böylelikle firma sayıları çoğalmış oldu” dedi.

Kayseri’nin mobilya alanında Türkiye’de tek olduğunu ifade eden Doğan, “Bugün Kayseri’de ciddi anlamda üretim yoğunluğu var. Kayseri üretimde dünyaya hitap ediyor. Hem Türkiye hem Kayseri anlamında satış olarak sıkıntımız yok. Türk mobilyası şu anda yoğun bir taleple karşı karşıya. Dünyanın her yerinden alıcılar geliyor” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K