K

İncesu’da toplu sözleşme sevinci

İncesu’da toplu sözleşme sevinci
İncesu Belediyesi İmar A.Ş. ve Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı arasında devam eden toplu iş sözleşmesi sonuçlandı. Anlaşmayla çalışanların maaşına yüzde 48 ila yüzde 50 arasında zam yapıldı.

İncesu Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Anlaşma sonucu belediyede sendika üyesi İmar A.Ş. çalışanlarının maaşlarına yüzde 55 oranında zam yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da katıldığı sözleşme töreninde Belediye Başkanları konfeti ve alkışlar eşliğinde karşılandı. İncesu Marina Sosyal Tesislerinde yapılan programa Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik ve sendika temsilcileri katıldı.

‘BİZLER İŞÇİNİN EMEKÇİNİN YANINDA OLANLARIZ’

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise, “Bugün Hizmet İş sendikamız ile toplu sözleşmemizi yaptık. İşçilerimizle beraber bu protokolü kutlamak amacıyla yemek tertip edildi. Bugün Belediye Başkanımızın İncesu programı olması sebebiyle Memduh Başkanımızla birlikte işçi, emekçi kardeşlerimizle beraber yemeğimizi yedik. Bizler işçinin emekçinin yanında olanlarız. Onların gayretini gören insanlarız. Her daim elimizden geldiği müddetçe onların yanında olmaya devam edeceğiz. Toplu sözleşmemiz hayırlara vesile olsun diyor, bütün işçi kardeşlerimize bu yaz sezonunda başarılar kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sözleşme ile işçi maaşlarına ortalama yüzde 48 ile yüzde 50 arasında artış yaşandığını, net maaşın 18 bin lira olduğunu söyleyen Hak İş Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, “Bugün Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığımız ile İncesu Belediyesi Personel A.Ş. arasında 1 yıllık süreyle bir toplu iş sözleşmeni imzaladık. Arkadaşlarımız 18 bin lira net maaş alacaklar. Bu süreçte bize destek ve katkılarından dolayı İncesu Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×