K

İncesu’da 4 bin kişilik aşure ikramı

İncesu’da 4 bin kişilik aşure ikramı
İncesu Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle ilçe meydanında 4 bin kişiye aşure dağıttı. Belediye Başkanı Mustafa İlmek, hayattaki en güzel duygulardan birisinin paylaşmak olduğunu söyledi.

İncesu Belediyesi, Muharrem Ayı vesilesiyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği aşure ikram etkinliğini bu yıl da gerçekleştirdi. İncesu Belediyesi ilçe meydanında vatandaşlara 4 bin kişilik aşure ikram edildi.

Etkinliğe katılan vatandaşlara teşekkür eden İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “Hayattaki en güzel duygulardan birisi olan paylaşmanın heyecan ve sevincini Muharrem ayı vesilesiyle hazırlanan aşureler ile tattık" dedi.

Tüm İslam aleminin Muharrem ayını kutlayan Başkan İlmek, "İncesu Belediyesi olarak 4 bin vatandaşımıza aşure ikram ettik. Geleneğimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Katılan, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Tüm İncesulu hemşerilerimizin ve İslam aleminin Muharrem ayını tebrik ediyorum” diye konuştu.                                                                                                                                               

İlçe meydanına kurulan çadırdan aşurelerini alan vatandaşlar da, Başkan Mustafa İlmek ve belediye çalışanlarına teşekkür etti. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×