İncesu Marina nerede, nasıl gidilir ve bölgenin özellikleri nelerdir?

İncesu Marina nerede, nasıl gidilir ve bölgenin özellikleri nelerdir?
İncesu Marina, çevresi ve doğal güzelliğiyle görenleri kendisine hayran bırakıyor. Kayseri ve yurdun dört bir tarafından vatandaşlar 'İncesu Marina nerede?' 'İncesu Marina'ya nasıl gidilir? ve İncesu Marina'da piknik alnı var mı?' İncesu Marina'ya giriş ücretli mi?' gibi soruları araştırmaya başladı. Sizler için İncesu Marina'yı gezerek bu sorulara cevap aradık. Cevapları haber ve altındaki videoda...

Kayseri'nin İncesu ilçesindaki Baraj Mevkii'nde çevre düzenlemesi tamamlanan İncesu Marina, kapılarını bütün vatandaşlara açtı. Su kenarında yürüyüş ya da piknik yapmak isteyenler bölgeye akın ediyor. İncesi Marina ismini yeni duyanlar ise, bölgeye gelebilmek için araştırma yapıyor. En çok merak edilense bölgenin özellikleri...                                         

İncesu Marina, Kayseri merkeze yaklaşık 40, İncesu ilçesine ise 5-6 kilometre uzaklıkta. Gölet çevresinin düzenlemesi, İncesu Belediyesi tarafından yapıldı. Bölgede, kamelyalardan oluşan piknik alanları, sahil yürüyüş yolu ve sosyal tesisler mevcut. Otopark ve çocuk oyun alanları da bulunuyor. Ayrıca amatör balık sporuna da ev sahipliği yapıyor. Girişler şimdilik ücretsiz.                                                                                                       

İncesu Marina Sosyal Tesisi, toplam 35 bin metrekare alana sahip. Bölgenin doğal güzellikleri de görülmeye değer. Dağların arasında toplanan suyun çevresi yeşil örtüyle kaplı. 

Yaklaşık bir ay önce çevre düzenlemesi tamamlanarak hizmete başlayan İncesu Marina'ya çok sayıda kişi geliyor. Özellikle hafta sonları, piknik alanlarında yer bulmak zor. Bölge 7’den 77’ye her vatandaşın uğrak yeri olmaya aday. Kayseri ve ilçe merkezine yakın olması da, burasını cazip kılıyor.

İncesu Marina Video...

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×