İlmek Başkan’a yazdığı şiiri çerçeve yaptırıp hediye etti

İlmek Başkan’a yazdığı şiiri çerçeve yaptırıp hediye etti
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri’nin İncesu ilçesinde Üzüm yetiştiriciliği yapan 66 yaşındaki Şair Yahya Karasu, 31 Mart seçimlerinde İncesu’yu yeniden kazanan Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek’e 10 kıtalık şiir yazdı. Şiiri çerçevelettiren Karasu, İlmek'e hediye etti.

31 Mart seçimlerinde İncesu Belediye Başkanlığını halkın oyları ile yeniden kazanan Başkan İlmek, Üzüm yetiştiricisi – Şair Yahya Karasu’yu makamında ağırladı. Şair Karasu, seçimi kazanan Belediye Başkanı Mustafa İlmek’e 15 günde kaleme aldığı 5 yılı özetleyen 10 kıtalık şiiri hediye etti.

Şair Yahya Karasu açıklamasında “Ben, ortaokul mezunuyum. 10 senedir kendi çapımda ülkemiz için, bayrağımız için, şehitlerimiz için, İncesu’muz için kendi çapımda şiir yazarım. En büyük tutkum şiir yazmak ve üzüm yetiştirmek. Başkanımız Mustafa İlmek’e şiir yazmak için söz vermiştim. 15 gün içinde 10 kıtalık bir şiiri yazarak bugün kendisine hayırlı olsun hediye olarak teslim ettim. Araştırdığım kadarıyla Kayseri’de ilk defa Belediye Başkanına şiir yazılan bir kişi oldu. Kendisi samimiyeti ile güler yüzü ile bizlere her zaman yardımcı oldu. Şiirim yazarken 5 yıl geride bıraktığı hizmetleri yıl yıl kaleme aldım” dedi.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek de, “Yahya Karasu, ilçemizin kıymetli üzüm yetiştiricilerinden biridir. Kendi zaman zaman şiir kaleme aldığını söylerdi. Bize de hizmetlerimizden dolayı yetiştirdiği tatlı üzümler gibi, bir şiir yazmış. Kendisine çok teşekkür ederim. Bu durum samimiyetin bir göstergesidir. Halkımızın bizlere olan sevgisine hizmetlerimizle karşılık vereceğiz “ diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×