İlçenin en büyük projesinde yıkım tamam...

İlçenin en büyük projesinde yıkım tamam...
Hacılar’da Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap çalışması kapsamında yapılacak yeni konutlar için yıkım çalışması tamamlandı. Tesviye çalışmasının ardından konut inşaatlarına başlanacağı öğrenildi.  Hacılar tarihinin en büyük projesi olan ve ilçeye bin 101 konutun yapımı ile modern bir görünüm kazandıracak olan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışmasında 10 hektarlık alanda 612 bağımsız yapının yıkımı, 22 günde tamamlandı. [caption id="attachment_23159" align="alignleft" width="400"] Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap konutları, tesviye çalışmasının ardından yükselmeye başlayacak...[/caption] Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, kentsel dönüşüm alanını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Özdoğan yaptığı açıklamada; “Hacılarımıza güzellikler katmak amacıyla yürüttüğümüz Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, 10 hektarlık alanda gerçekleştirdiğimiz yıkım çalışmalarını tamamlamış bulunuyoruz. Haziran ayında başladığımız çalışmaların 22’nci günündeyiz. 10 hektarlık alan büyük bir alan. Yıkım çalışmaları kazasız belasız sona erdi. Bundan sonraki süreçte tesviye çalışmalarımız olacak." dedi.

"HACILAR DAHA DA GÜZELLEŞECEK"

İlçede uygulanan kentsel dönüşüm projeleri sayesinde Hacılar'ın daha da güzelleşeceğini belirten Özdoğan, "Vatandaşlarımızın bu yaptığımız çalışmalardan zarar görmemeleri için azami gayret gösterdik. İnşallah bu projelerle ilçemize güzellikler katmaya devam edeceğiz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız yaptığımız plan doğrultusunda devam ediyor. Yakın bir zamanda yeni yapacağımız konutların temelini atacağız” ifadelerini kullandı.

HACILAR KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Bakanlar Kurulu kararı ile Hacılar’da aşağı ve orta mahallelerin sınırları içerisinde kalan 130 bin metrekarelik alan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 6306 sayılı Kanununa göre riskli alan ilan edilmişti. 130 bin metrekare alanda modern ve yaşanabilir 1101 konutun yapımına karar verildi. 4 blok 200 daireden oluşan projenin ilk etabı tamamlanarak hak sahiplerine verildi. Projenin toplam maliyeti ise 200 milyon lira.
GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×