K

İlçenin cazibe merkezi İncesu Marina'da yeni hedef 750 bin ziyaretçi

İlçenin cazibe merkezi İncesu Marina'da yeni hedef 750 bin ziyaretçi
KAYSERİHABER38.COM İncesu Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapılan ve 2020 yılında hizmete açılan İncesu Marina’yı 2023 senesinde 500 bin 14 kişi ziyaret etti. İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, Zipline yatırımı ile bölgede 2024 yılında 750 bin kişiyi ağırlamayı hedeflediklerini açıkladı.

İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek’in girişimleri ile 2020 yılında Belediyenin öz kaynakları ile yapılarak hizmete açılan İncesu Marina’yı 2023 yılında 500 bin 014 kişi ziyaret etti.

Kayseri, Nevşehir ve çevre ilçelerin cazibe merkezi olan İncesu Marina’nın tanıtımı için yerel ve ulusal medya’da yapılan çalışmaların meyvesini verdiğini söyleyen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “Göreve geldiğimiz günden itibaren İncesu’nun hak ettiği değeri görmesi için çalışıyoruz. Belediyenin öz kaynakları ile yapılan ve 2020 yılında hizmete açılan İncesu Marina’yı 2023 yılında 500 bin 014 kişi ziyaret etti." dedi.

İlçenin yüz akı olan İncesu Marina’ya Valiliğimiz de desteği ile Türkiye’nin en uzun 3’ncü zipline parkurunu yaptıklarını anımsatan İlmek, yeni yıl hedefinin 750 bin ziyaretçi sayısına ulaşmak olduğunu aktardı. İlmek, "İncesu Marina çevresinde birçok etkinlik alanı oluşturacağız. Ayrıca kurduğumuz tesiste İlçemizin ve Kayseri’nin lezzetlerini İncesu Marina’da tattırıyoruz. İstihdam üssü olan Marina Sosyal Tesislerimiz birçok gencimizin ekmek kapısı oldu. Tesislerimizde yaptığımız yemekler için kullandığımız malzemeler ilçe halkımızın kendi evlerinde ürettiği ürünler. Hem istihdam sağlıyoruz hem de ilçe halkımızın bütçesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K