K

İlçe halkı sokak köpeklerinden dertli

İlçe halkı sokak köpeklerinden dertli
Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde vatandaşlar, özellikle aksam saatlerinde guruplar halinde gezen başı boş köpeklerden tedirgin. Korktuklarını anlatan kişiler, grup halinde gezen köpeklerin saldırısına uğrama endişesi taşıdıklarını kaydettiler.

Geçtiğimiz senelerde Hacılar ilçesinde sokak köpeğinin saldırdığı bir lise öğrencisi hayatını kaybetmişti. Soğuk kış günlerinde ve özellikle karlı havalarda yiyecek bulamayan köpeklerin saldırganlığı artıyor. 

Kış gelmesiyle birlikte sokak köpeklerinin fazla olduğu yerleşim yerlerinde vatandaşlar tedirgin. Yeşilhisar ilçesine bağlı Karacabey Mahallesinde vatandaşlar tarafından çekilen görüntülerde; bir gurup köpeğin köprü üzerinde bulunması dikkat çekti. Yol güzergahı olan köprüden geçmek zorunda olan vatandaşlar daha önce de burada köpek saldırılarının olduğunu, başı boş köpeklerin insana zarar vermeden yetkililerden bir an önce soruna çözüm bulmasını talep etti.

Alınan bazı önlemler

Bu arada sokak hayvanlarının saldırgan olmaması için özellikle kış aylarında bazı önlemler alınıyor. Belediyeler bünyesinde kurulan barınaklarda bu hayvanlar bakılıyor. Hayvanseverler de sokak hayvanlarının beslenmesi amacıyla müsait yerlere mama, yem ve yemek artıkları bırakılıyor. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×