K

İl il dolaşan kadın hırsızlar, son işlerinde yakalandı

İl il dolaşan kadın hırsızlar, son işlerinde yakalandı
Türkiye genelinde il il gezip evlerden hırsızlık yapmak suçundan 17’şer yıl hapis cezasıyla aranan iki kadın, son işlerinde yakayı ele verdiler. Kayseri'de ikamet ettikleri anlaşılan kadınların, Kayseri başta olmak üzere İstanbul, İzmir ve Gaziantep illerinde de çok sayıda 'evden hırsızlık' olayına karıştıkları belirlendi.

Mobil hırsızların son vukuatları, Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir apartmanın 10. katından sesler duyan vatandaşlar polisi aradı. Bunun üzerine olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri kaçan iki kadını kıskıvrak yakaladı.  

Bu arada, ev sahibi Gülsüm P. de (35) olay yerine geldiğinde 3 bin lirasının olmadığını fark etti. Kadınların yapılan üst aramasında 3 bin lira para da bulundu. Gözaltına alınan Ebru U. (21) ve Hülya P.'nin (27) kapının dilini oynatarak içeri girdikleri anlaşıldı. 

SİCİLLERİ KABARIK

Polis zanlıların isimlerini GBT kontrolü yaptığında Ebru U.’nun İstanbul, İzmir ve Kayseri’de 10 evden, Hülya P.’nin de İstanbul, Gaziantep ve Kayseri’de 12 evden hırsızlık olaylarına karıştıkları gerekçesiyle 17’şer yıl hapis cezasıyla arandıklarını tespit etti.

MOBİL HIRSIZLAR TUTUKLANDI

Suçlamaları kabul etmeyen zanlıların Kayseri’de ikamet ettiği ancak Türkiye’nin bütün illerini gezerek hırsızlık yaptıkları belirlendi. Adliyeye sevk edilen iki zanlı, işlemlerin tamamlanmasının ardından cezaevine gönderildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K