K

İdlip şehidine yürek yakan uğurlama

İdlip şehidine yürek yakan uğurlama
Suriye'nin İdlib kentinin kuzeyinde rejim güçlerinin topçu atışı sonucu şehit olan 5 askerden Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak için memleketi Kayseri'de cenaze töreni düzenlendi. Tabuta sarılarak gözyaşı döken anne Güler Albayrak'ın, "Çeyizin dizili kaldı kuzum. Silah arkadaşlarına selam söyle" demesi herkesi duygulandırdı.

Suriye'nin İdlip kentinde çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, dün öğle saatlerinde Suriye rejimi güçleri tarafından topçu atışı ile saldırı gerçekleştirilmişti. Saldırıda, Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan, (Kırıkkale), Uzman Onbaşı Enes Alper (Niğde), Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak (Kahramanmaraş), Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz (Gaziantep) ve Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak (Kayseri) şehit oldu. 

Kayserili olan şehit İbrahim Albayrak, gözyaşları arasında bugün son yolculuğuna uğurlandı. Dün akşam saatlerinde havayolu ile Kayseri’ye getirilen şehidin naaşı, Kayseri Devlet Hastanesi morguna konulmuştu. Bu sabah morgdan alınan Şehit Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak’ın cenazesi, son kez Melikgazi ilçesine bağlı Osmanlı mahallesinde bulunan baba evine getirildi. Helallik alınmasının ardından şehit, cenaze namazının kılınacağı Kalem Kırdı Camii'ne getirildi. 

Burada, şehidin annesi Güler ve baba Bayram Albayrak ile şehidin diğer yakınları tabuta sarılarak ağıt yaktı. Anne Albayrak'ın “Çeyizin dizili kaldı kuzum, silah arkadaşlarına selam söyle. Bir şey yapamıyorum İbrahim’im” diye göz yaşı dökmesi orada bulunan herkesi duygulandırdı. 

Kartal Şehitliği'nde toprağa verildi

Şehit Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak'ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Kartal Şehitliği'nde toprağa verildi. Şehidin tabutuna örtülen Türk bayrağı da, aileye teslim edildi.  

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K