Husumetlisine kurşun yağdıran sanığın cezası belli oldu

Husumetlisine kurşun yağdıran sanığın cezası belli oldu
Kayseri’de arkadaşının husumetlisine pompalı tüfekle kurşun yağdıran ve 2 kişinin ağır yaralanmasına sebep olan sanık hakkında mahkeme kararını verdi. Tutuklu yargılanan sanık, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan ceza aldı.

Kayseri Adalet Sarayı 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık G.G. tutuklu bulunduğu ceza infaz kurumundan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, taraf avukatları duruşmada hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı bir önceki duruşmada verdiği mütalaayı tekrar ederek sanığın ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan cezalandırılmasını istedi. Mütalaaya karşı savunma yapan sanık G.G., suçlamaları kabul etmedi. Öldürme kastının olmadığını iddia eden sanık, "Kesinlikle öldürme kastım yoktu. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, tutuklu sanık G.G. hakkında ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıl hapis cezasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

OLAY;

11 Kasım 2020 tarihinde Develi ilçesi Yukarı Fenese Mahallesi Hadibey Caddesi üzerinde meydana gelen olayda H.K. ile O.K. arasında telefonda başlayan tartışma tarafların bir araya gelmesiyle kavgaya dönüştü. H.K.’nin arkadaşı G.G. yanında getirdiği pompalı tüfek ile O.K. ve yanında bulunan arkadaşı N.C.’ye ateş açtı. Kurşunların isabet ettiği iki şahıs ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kaçan zanlılar H.K. ve G.G. ise olay yerine yakın bir mevkide yakalanarak tutuklandı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×