K

Hurdaya ayrılan otobüs, bakın neye dönüştürüldü?

Hurdaya ayrılan otobüs, bakın neye dönüştürüldü?
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı çalışanları tarafından, hurdaya ayrılan otobüs ‘Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ne dönüştürüldü.

Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından il sınırları içerisinde köylerde yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hizmetinin ulaştırılmasına kolaylık sağlamak üzere harekete geçildi. Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimliği’nin talebi doğrultusunda hurda otobüsün ‘Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ne dönüştürülmesi çalışması başlatıldı. Diş hekimlerinin de görüşü alınarak otobüs yeniden tasarlandı.

“HURDAYA AYIRMAK YERİNE ARACA FONKSİYON YÜKLEDİK”

Bu otobüsün daha önce şehir içi ulaşımda kullanıldığını anlatan Daire Başkanı Selman Sefa Sürmelioğlu, “Hurdaya ayırmak yerine araca fonksiyon yükledik. Yaptığımız istişareler ve çalışmalar sonucunda mobil ağız diş sağlığı kliniğine dönüştürdük. Hazırlamış olduğumuz gezici ağız ve diş sağlığı kliniği aracını, piyasa fiyatının çok altında bir maliyetle tamamladık” dedi.

Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı olarak daha önce de mobil konaklama aracı dönüşümü yaptıklarını anımsatan Sürmelioğlu, “Bilindiği üzere 2021 yılı içerisinde de İtfaiye Daire Başkanlığımızın talepleri doğrultusunda piyasa fiyatının çok altında bir tutarla itfaiye personelinin afetlerde rahatlığını sağlamak amacıyla mobil konaklama aracı hazırlamıştık” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K