Hulusi Akar'dan Pençe Harekatı açıklaması...

Hulusi Akar'dan Pençe Harekatı açıklaması...
Kayseri'de konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bazı çevrelerin Pençe Harekatı'nı Kürtlere yönelik bir operasyon gibi göstermeye çalıştığını söyledi. Akar, "Bunlar yanlış ve yalandır. Kürtler bizim kardeşimizdir" dedi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 1. Komando Tugayında şehit aileleri ve gazilerle birlikte iftar yaptı. [caption id="attachment_21940" align="alignleft" width="400"] Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar...[/caption] İftar yemeğinde konuşan Bakan Akar, "Bugün burada bulunduğumuz tugay gerçekten Türk Silahlı Kuvvetlerine ve ülkemize büyük hizmetler vermiş, gözünü budaktan sakınmayan, kahraman ve fedakar subaylar bulunuyor. Ayrıca bugün Kadir Gecesi. Sizlerle birlikte çok anlamlı bir gün yaşıyoruz. Bugün burada güven içinde toplanabiliyorsak görevlerimizi rahat ve huzur içinde yapabiliyorsak, en büyük başarı şehitlerimize ait. Bu vesile ile bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onları unutmadık, unutmayacağız" dedi. TSK olarak özellikle 24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren yapılan operasyonlarla hiçbir şehidin kanını yerde bırakmadıklarını belirterek "Annelerin, babaların özellikle şehitlerimizin evlatlarının gözyaşlarının her bir damlasının hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz" dedi.

"HANGİ DELİĞE GİRERLERSE GİRSİNDER ETKİSİZ HALE GETİRECEĞİZ"

Bakan Akar, terörle mücadelenin yurt içinde ve sınır ötesinde azim, kararlılık ve artan bir tempoyla sürdüğünü belirterek "Sizlerin sevgisinden, güveninden, duasından aldığımız ilhamla en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek. Asil milletimizin terör belasından kurtaracağız. TSK’nın hedefi sadece teröristlerdir. 27 Mayıs’ta başlattığımız Pençe Harekatı ile şu anda teröristlerin Hakurk bölgesindeki bütün inlerine girdik, gireceğiz. Hangi deliğe kaçarlarsa kaçsınlar mutlaka cezalarını bulacaklar. Bunu tepesindekiler anladı, alttakiler de anlayacak.” diye konuştu. [caption id="attachment_21944" align="alignnone" width="650"] Kuvvet komutanarı iftarını, şehit aileleri ve gazilerle birlikte açtı...[/caption]

PENÇE HAREKATINI KÜRT KARDEŞLERİMİZE YÖNELİK GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR

Terörle mücadele çalışmalarına da değinen Milli Savunma Bakanı Akar, "TSK olarak anayasa çerçevesinde yasalar doğrultusunda ölürsek şehit, kalırsak gazi diyerek gece ve gündüz demeden şu anda dahi dağda çamurda gecede gündüzde yurt içinde, yurt dışında ülkemizin birlik ve beraberliği için gözünü budaktan esirgemeden mücadelesini sürdürüyor. Bunu en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam ettireceğiz. İnşallah yine sizlerin güveni ve duasıyla asil Türk milletini terör belasından kurtaracağız. Artan şiddet ve tempoda bunu yapacağız. Mehmetçik yedi iklim üç kıtada at koşturan atalarına yaraşır şekilde sadece askeri başarıların yanında insanlık dersi veriyor. Yaptığı mücadelelerde masumlara hiçbir şekilde zarar gelmemesi için her türlü tedbiri alıyor ve kimseye zarar vermeden sadece ve sadece teröristlerle mücadele ediyor. Bazı fitne ve fesat yuvaları TSK’nın yaptığı operasyonları sanki Kürt kardeşlerimize karşı yapılıyor ve yapılacak gibi gösteriyorlar bunlar yanlıştır ve yalandır. Kürtler bizim kardeşlerimizdir. Yüzyıllardan beri aynı topraklarda yaşıyoruz ve yaşayacağız. Bu fitne ve fesada kimse inanmasın. 27 Mayıs’ta başlattığımız Pençe operasyonları ile Hakurk bölgesindeki bütün inlerine girdik ve göreceğiz. Hangi deliğe kaçarlarsa kaçsınlar mutlaka cezalarını bulacaklar. Bunu üsttekiler anladılar alttakiler de anlayacaklar. Hep birlikte bu asil milletimizi terör belasından kurtaracağız." diye konuştu. İftarın ardından şehit yakınları ve gazilerle sohbet eden Bakan Akar ve komutanlar çocuklarla fotoğraf çektirdi, onlara hediyeler verdi.
GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K