K

Hikmet Karaman: Alkışlanan takım olmak istiyoruz

Hikmet Karaman: Alkışlanan takım olmak istiyoruz
Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Adana Demirspor karşısında basit bir gol yediklerini ve galibiyeti koruyamadıklarını söyledi. “Alkışlanan takım olmak istiyoruz” diyen Karaman, 2-3 yere nokta transfer yapmak istediklerini kaydetti.

Kayserispor, Süper Lig’in 2. haftasında sahasında ağırladığı Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldı. Bu maç teknik direktör Hikmet Karaman'ın da ilk sınavı oldu. 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Altay maçından sonra Adana Demir karşılaymasının kolay bir maç olmadığını söyledi. Takımda çok sayıda eksik futbolcu olduğunu belirten Karaman, "Rakibimizin kadro kalitesi, bizim ilk maçta aldığımız skor... İlk maçta 7 tane eksik oyuncumuz vardı. 7 oyuncudan eksik oynadık. Altay maçıyla bu maçın kadrosuna baktığımızda 7 farklı oyuncu var. 1-1 olunca bizim motivasyonumuzu pozitif etkiledi. Farklı bir skor alsak 7 farklı oyuncuyla oynuyoruz. Kayseri benim şehrim. Bu şehrin bu taraftarın futbol olarak yukarılara gitmesi gerekiyor. Taraftarın maçtan sonraki söylemi çok önemli. Futbolda iyi mücadele edeceksin, disiplinli oynayacaksın” ifadelerini kullandı.

"Basit bir gol yedik"

Oyuna teknik anlamda iyi başladıklarını dile getiren Karaman, “Çok güzel bir gol attık. Golden sonra fiziksel tempomuzu ortaya koyup ikinci golü atmayı düşünmemiz gerekir. Rakip takım pas yaptı ve ortaya geldiler. İkinci yarı da zaman zaman yakın bölgeden şut attılar. Bunlar oyuncuların gelişimi açısından çok önemli. Basit bir gol yedik. Bizim girdiğimiz pozisyonlar daha net. Oyuncularımız şunu gösterdi, biz iyi mücadele edersek, oyun disipliniyle yaptığımızda rakip kim olursa olsun farklı bir senaryo ortaya çıkıyor. 2-3 tane nokta transfer yapmak istiyoruz. Sakat oyuncularımızın da biran önce takıma katılmasını bekliyoruz. O zaman daha iyi olacağız. İbrahim kardeşime dikkat çekiyorum. Bu maçta 10 kişi kalsak maç farklı yere giderdi. Adana Demir iyi bir takım. Onlara başarılar diliyoruz. Bu şehre sportif olarak başarı getirmek için hep birlikte bu mücadeleyi alkışlanan bir takım olmak istiyoruz” diye konuştu.

SAMET AYBABA: DAHA İYİ OLACAĞIZ

Maçı değerlendiren Adana Demirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise, “Geçen hafta çok iyi bir oyunla puanları hak ettik. Çok koştuk, mücadele ettik. Takımdaşlık duygusu ön plandaydı. Bugün tam tersi bir maç. Biz 2-3 tane çok kaliteli oyuncu aldık. Diğer takımlar bu takımda bu oyuncular olduğu için daha çok istekli ve daha çok koşuyorlar. Biz bunu bundan sonraki maçlarda hissedeceğiz. Biz de onlar kadar koşmalıyız. Biz de onlar kadar mücadele edip takım halinde oynamalıyız. Eğer bunları yapamazsak bundan sonraki haftalarda sorun daha da artacak. Diyeceksiniz ki deplasmanda 1 puan kazanan takımın teknik direktörü niye böyle konuşuyor. Bu da bir öz eleştiridir. Takımın içindeki oyuncularla biz diyaloglarımızı devam ettiriyoruz ve onları kazanmaya çalışıyoruz. Çünkü gerçekten kaliteli oyuncular ama futbolunda bir takım oyunu olduğunu, koşarak oynandığını hatırlatıyoruz. Bizde maalesef futbol ciddiye alınmıyor. Her şey çok basit gözüküyor. Bir sürü emek var, mücadele var ve pozisyonlar var. İnşallah önümüzdeki haftalarda daha çok çalışarak bir şeyleri daha doğru yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K